Sleduj nás

Magazín The Ring aktualizoval žebříčky. Fury sesazen, těžká váha má nového krále

Magazín The Ring aktualizoval žebříčky. Fury sesazen, těžká váha má nového králeFOTO: TOP RANK

Tyson Fury již není považován za nejlepší těžkou váhu současnosti. Proslulý časopis The Ring aktualizoval své žebříčky a na trůn dosadil nového krále.

Časopis The Ring oslavil loni přesně 100 let své existence. Založil jej Nat Fleischer, který jako první pomáhal neznámým talentům a dělal z nich boxerské hvězdy.

Od téhož roku začala být udělována první ocenění a například v těžké váze se jej dočkal právě Jack Dempsey. Tento pás dostává vždy aktuálně nejlepší boxer z dané hmotnostní kategorie. Takže ačkoliv máme mezi sebou několik boxerských federací, The Ring nebere ohledy na umístění v jednotlivých z nich. On si vede vlastní žebříček.

Donedávna byl králem těžké váhy dle zmíněného časopisu Tyson Fury, který původně oznámil odchod do důchodu, načež byl z žebříčků odstraněn. Pak ale svůj názor pozměnil, svůj aktivní status obnovil, ale na trůn těžké váhy magazínu The Ring se již nedostal. Nově jej tam nahradil ukrajinský šampion federací IBF, IBO, WBA a WBO Oleksandr Usyk.

Mnoho lidí se pochopitelně může bouřit, protože Usyka nepovažují za regulérní těžkou váhu, jelikož v ní odboxoval jen čtyři utkání, ale fakt je takový, že dvakrát za sebou porazil Anthonyho Joshuu a ve své profesionální kariéře ještě nenašel žádného přemožitele. A protože duel s Tysonem Furym nedopadl, tak ani Gypsy King nedostane osobně příležitost svého nástupce z trůnu svrhnout.


Tyson Fury tedy nadále zůstává „pouze“ šampionem federace WBC, která je ale na druhou stranu ze všech boxerských asociací považována za tu nejvíce prestižní. Značí ji památný zelený opasek s vlajkami všech 161 členských zemí organizace, České republiky nevyjímaje.

Celý žebříček deseti nejlepších boxerů těžké váhy časopisu The Ring:

C – Oleksandra Usyk
1. Tyson Fury
2. Deontay Wilder
3. Anthony Joshua
4. Joe Joyce
5. Andy Ruiz Jr
6. Dillian Whyte
7. Luis Ortiz
8. Joseph Parker
9. Filip Hrgovic
10. Frank Sanchez​


Další články