Sleduj nás

Lucie Pudilová se do akce vrací v listopadu! David Dvořák musel svůj zápas naopak zrušit

Lucie Pudilová se do akce vrací v listopadu! David Dvořák musel svůj zápas naopak zrušitFOTO: UFC

Dvě různé zprávy o českých zástupcích v UFC se tento týden objevily na sociálních sítích. Bojovnice Lucie Pudilová se může těšit na atraktivní soupeřku. David Dvořák ze zdravotních důvodů z boje odstoupil.

„Příbramská Kulka“ má na svém kontě již devět zápasů mezi světovou smetánkou. Po svém návratu do UFC má zatím vyrovnanou bilanci jedna výhra a jedna prohra. Ta přišla v posledním zápase, ve kterém Lucka čelila Joselyne Edwards.

Bojovnice z Panamy Lucii nijak nepřejela, výsledek těsného zápasu byl ve vzduchu až do konce. Bodoví nakonec vítězství přiřkli soupeřce, ale Pudilová dokázala, že jde správnou cestou a v UFC může ještě dokázat velké věci.


Progres a výkonnostní vzestup bude chtít Lucka potvrdit i proti Ailin Perez. Argentinka disponuje bilancí osm výher a dvě porážky. V UFC má zatím ze dvou zápasů jednu výhru, když si letos v létě poradila s Ashlee Evan-Smith. Zkušenostmi by tedy měla mít navrch naše zástupkyně, která se po přesunu do irského gymu SBG začala intenzivně věnovat tréninku BJJ.

Pudilová byla vždy známá svojí excelentní tréninkovou morálkou, což se začíná projevovat i nyní na úspěších, které z BJJ turnajů vozí. Pokud tak dokáže Lucka ke svému tradičně dobrému postoji přidat i nebezpečnou zem, neměla by jí výhra nad Perez uniknout.


Opačné starosti má další český bojovník David Dvořák. „Hrobník“ se po třech úvodních výhrách v UFC výsledkově zasekl a připsal si tři červená políčka v řadě. Následující zápas tak měl rozhodnout o setrvání v elitní lize. Vedení organizace ale Davida rozhodně nešetřilo a nadělilo mu neporaženého Japonce Tatsuro Tairu. Na zápas ale nakonec vůbec nedojde, protože Dvořák musí řešit nepříjemné zdravotní komplikace.

„Zatím chci jen říct, že jsem zraněný. Má budoucnost v UFC mě teď absolutně nezajímá, protože mi jde o mnohem víc než o nějaký sport. Na začátku mě to hodně mrzelo, ale hrozily mi komplikace do budoucna, takže už mě to asi ani tolik nemrzí. Naopak jsem rád, že se to takhle stalo a můžu se uzdravit,“ prozradil David pro server kaocko.


Další články