Sleduj nás

Lidi jsou na Khabiba naštvaní, ale on neudělal nic špatně, říká šéf UFC

Lidi jsou na Khabiba naštvaní, ale on neudělal nic špatně, říká šéf UFC

Jakmile se oznámilo, že bude Khabib Nurmagomedov na UFC 249 chybět, vznesla se na hlavu šampiona vlna kritiky. „Má strach!“ zněla například jedna z odpovědí. A proto se Dana White veřejně rozhodl udělat ve věci jasno.

„O tom, jak se to rozpadlo, bych mohl mluvit klidně deset minut. Pravda je ale taková, že to není ničí chyba,“ sdělil White. „Každý den, co jsem se probudil, se měnila pravidla…. Každý den! Sportovní akce se rušily, vše se zavíralo,“ vysvětloval.

Orel tak nakonec skončil uvězněn v Dagestánu. „Khabib neudělal nic špatného. Dopadlo to tak, že se musel vrátit do Ruska. Ne proto, že by sám chtěl, on musel,“ řekl White a poukazoval na to, že původně se měl turnaj UFC 249 konat v Abú Dhabí. Jakmile tam Nurmagomedova vyslal, tak se dozvěděl, že Spojené arabské emiráty uzavírají hranice. Tudíž se Khabib nechal přepravit do Dagestánu, zde se ovšem situace opakovala.


Jako alternativa byl zvolen souboj Tony Ferguson vs. Justin Gaethje. Vítěz bude korunován titulem dočasného šampiona a pravděpodobně někdy v září dostane příležitost utkat se s regulérním králem divize lehké váhy.   

„Tony vs. Justin je naprosto úžasný fight,“ komentoval šéf UFC. „Jsem rád, že se nám podařilo vyjednat takto velký zápas,“ doplnil. Následně podotkl, že turnaje, které budou začínat v květnu, se budou konat na soukromém ostrově. Tím pádem by neměl být problém s přepravou mezinárodních bojovníků. Pro nás je to škoda, protože stačilo duel Khabib vs. Tony jen o měsíc odložit. UFC ovšem hledalo trhák pro galavečer, jenž je v plánu už na 18. dubna. Další články