Sleduj nás

Lennox Lewis: Joshua udělal chybu, když nechal Furyho boxovat s Wilderem

Lennox Lewis: Joshua udělal chybu, když nechal Furyho boxovat s Wilderem

Současný držitel pásů IBF, WBA a IBO Anthony Joshua teď jen marně vyhlíží jméno nějakého zvučného soupeře, s nímž by se měl během dubna ve Wembley utkat. Jak již sami víme, vše je zapříčiněno remízou Furyho s Wilderem…

Lennox Lewis o boxu

Tento příběh má mnohem hlubší podklad, než jsme si možná sami mysleli. Kdysi dávno měl Joshua možnost bojovat s Wilderem, avšak svou šanci propásl, a pak, když se vrátil Tyson Fury zpátky na scénu, tak se této možnosti chopil zuby nehty.

Co si však k smůle Joshuy nikdo nepřál, bylo to, že tento střet dvou velikánů vítěze nepoznal a „The Bronze Bomber“ teď nepřijme jiný zápas než odvetu s „The Gypsy Kingem“. Podle názorů obou svět potřebuje vidět odvetu víc než zápas s Joshuou.

Do tohoto případu se v nedávné době nově vložil i bývalý šampion těžké váhy Lennox Lewis, jenž to celé kupodivu dává za vinu právě Anthonymu. Nebýt jeho původní nerozvážnosti, kdy poprvé odmítl Wildera a podruhé nechal Furyho se s ním utkat, dnes by takovéto problémy neřešil.


„Joshua dostal nabídku 50 milionu dolarů za zápas s Wilderem, ale nikdy ji nepřijal. Když byla stejná částka nabídnuta Furymu, neváhal zvednout telefon a prodiskutovat ji. Kdybych byl já na jeho místě, pak jediný způsob, jakým bych tohle mohl odčinit, je utkat se s jedním z nich,“ poukázal Lewis.


Další články