Sleduj nás

Legenda Petr Ondruš: Rozlučku v Lucerně jsem si užil maximálně

Legenda Petr Ondruš: Rozlučku v Lucerně jsem si užil maximálně
Jak už bývá poslední dva roky tradicí, tak 29. prosince vstoupil v legendární Lucerně do svého posledního postojářského souboje kariéry Petr Ondruš.

A rozlučka vyšla promotérovi I am Fighter (IAF) skvěle. Libereckého Mariana Tůmu bezpečně porazil po třech kolech na body.

Vyjmenovat úspěchy jednačtyřicetiletého Petra Ondruše v ringu či kleci by vydalo na samostatný článek, možná i knihu (možná inspirace na memoáry, což Petře?). Dle oficiálních údajů dodaných pro promotéra Lucerny Matouše Rajmonta šlo o zápas číslo 78 dle pravidel K-1.


K pouhým třem prohrám přidal půlkulaté vítězství 75, když o rok staršího rivala poslal hned v prvním kole do počítání a následně si rozlučku užíval. „Byl to standardně těžký soupeř, protože byl o hlavu vyšší (198 cm), kostnatý, takže se fakt blbě přemlouvá, ať do toho kopneš (směje se). No, a hlavně trénoval bez nějaké pauzy. Knockdown byl příjemný. Hlavně tím, že jsem s ním vůbec nepočítal,“ ocenil nejdříve libereckého rivala.

Následně potvrdil, že v ringu stál naposledy. „Fakt maximálně. Skvělá a zaplněná Lucerna, nažhavení diváci, spousta emocí. Divím se, že mě to nevzalo trochu více,“ usmíval se Ondruš v rozhovoru pro IAF s dvoudenním odstupem.


Opravdu, emocí bylo více než dost. Na zápase nechyběla pochopitelně manželka Míša, všichni jeho trenéři v čele se Zdendou Švamberkem a Petrem „Khru“ Macháčkem. Pod ringem pak vše z čelních míst sledoval i Karlos „Terminátor“ Vémola.

„Hele, nevšiml jsem si ho. Nestíhal jsem registrovat každého, bylo tam tisíc lidí. Zjistil jsem to až pak, ale beru to s nadhledem, chodí na řadu galavečerů, takže bych ho nepodezíral z toho, že by mě chtěl vyzvat,“ rozesmál se při myšlence, že by si oba veteráni domácí scény střihli odvetu. Navíc Vémola má sám nyní zdravotní problémy, druhý zápas v kleci moc smysl nedává a Ondruš už ve velkých rukavicích zápasit nebude.

„Ano, byla to rozlučka, jak jsem řekl,“ potvrdil ostatně i sám pětinásobný mistr světa v K-1, světový šampion v thajském boxu a také i vicemistr ČR v plavání na 100 metrů prsa.


„Jsem moc rád, že nemusel kariéru končit loni v televizi, děkuji Matouši, že jsme se domluvili. Je na čase se věnovat rodině, chci předávat své vědomosti a zkušenosti mladým klukům, amatérům, o které staráme v naší organizaci IAF,“ řekl už v ringu Lucerny a zopakoval svá slova také později.

„Chtěl bych vás všechny tímto znovu vyzvat, abyste nás i bojovníky ještě trochu více podpořili, protože my to neděláme pro peníze jako jiné nejmenované organizace, ale vážně to děláme pro ty kluky, talentované kluky, aby jednou byli tam, kde je Karlos Vémola, když jsou navíc lepšími zápasníky,“ pokračoval.

Už v nejbližších týdnech bude chtít svá slova potvrdit činy. Nejdříve si ale hodlá stejně jako všichni užít jeho příchod. „Všem přeji hodně zdraví, které souvisí se zdravým duchem a to znamená – začít se starat o své tělo. Ten zbytek přijde sám. Teď ale pojďme oslavit příchod nového roku, který by měl být v několika směrech pro nás všechny zlomový,“ dodal na závěr trochu utajené poselství.


Další články