Sleduj nás

LeBron James nejlepším sportovcem dekády? Nesmysl! protestuje Mayweather

LeBron James nejlepším sportovcem dekády? Nesmysl! protestuje Mayweather

Pokud se budeme držet čistě anket ohledně boxu, je Floyd Mayweatherem téměř vždy jasnou jedničkou. Zdali se ale zaměříme na sport obecně, pak jsou zde i další jména, která si za svůj přínos zaslouží ocenění. Uznávaná agentura Associated Press (AP) takto například ocenila hvězdného basketbalistu LeBrona Jamese.

S uzavřením roku 2019 nastal také čas, kdy bylo potřeba postupně vyhodnotit několik anket. Z toho sportovního hlediska měli být oceněni nejlepší atleti za celé uplynulé desetiletí, přičemž podle zmíněné agentury AP byl zvolen jasnou jedničkou právě LeBron James. S tím ovšem Floyd Mayweather nesouhlasil.

„Slyšte, mám LeBrona rád, ale pokud se tu máme bavit o nejlepším sportovci celé dekády, pak to mohu být jedině já. Jen já a nikdo jiný,“ řekl přesvědčivě bývalý šampion pěti váhových divizí.


„Bavíme se o letech 1996-2020… nikdy jsem v nich nedostal ocenění za nejlepšího sportovce dekády. A přitom jsem veden na čele žebříčku Forbesu,“ poukazoval Mayweather na to, že byl zvolen nejlépe vydělávajícím atletem celého minulého desetiletí. Jeho zisky za toto období dokonce předčily Ronalda nebo Messiho.


„Byl jsem zvolen nejvýdělečnějším sportovcem světa, ačkoliv za mnou nestojí žádný Nike, Sprite nebo Gatorade. K těm výdělkům jsem nepotřeboval žádné obří sponzorské smlouvy. Vše jsem dokázal svými dovednostmi uvnitř ringu. Takže upřímně, já jsem nejlepší sportovec minulé dekády… A těch dvou předchozích taky,“ uzavřel bývalý americký šampion.


Další články