Sleduj nás

Kutilovi jako Kordovi? Navzájem si přejeme a posouváme, shodují se sourozenci, kteří excelují v MMA i fotbale

Kutilovi jako Kordovi? Navzájem si přejeme a posouváme, shodují se sourozenci, kteří excelují v MMA i fotbaleArchiv rodiny Kutilů

Obrovská naděje českého MMA Patrik Kutil, který minulý rok ovládl amatérské mistrovství Evropy, bude o víkendu obhajovat domácí titul.

Syn bývalého elitního českého boxera Ladislava Kutila bude chtít navázat na mladší sestru Kateřinu, která letos ovládla s dorostem ženské Slavie domácí ligu. A aby toho nebylo málo, tak titul mistra republiky má ve sbírce i nejstarší ze sourozeneckého tria Erik, který rovněž exceluje v MMA.

“Rodiče nás nikdy do sportu nenutili, spíše nám nechávali volnost, ať si vybereme sami,” shodují se sourozenci, kteří sportovními úspěchy připomínají třeba rodinu tenistů a golfistů Kordů. “Měli jsme ale v tátovi vzor, protože už sice delší dobu není aktivní boxer, ale pořád každý den sportuje,” pokračuje jednadvacetiletý a nejstarší Erik.

Každý ze tří sourozenců si vybral svou cestu. Zatímco Patrik přešel od fotbalu k MMA až v šestnácti letech, tak nejstarší Erik se od tenisu a šachu dostal k boxu ve třetí třídě základní školy a postupně přešel k MMA. Nejmladší sedmnáctiletá Kateřina zase hraje fotbal od dětství. Přes pražské TJ Spoje se dostala před pěti lety do Slavie.

Na druhou stranu Patrik se dost možná dokázal velmi rychle dostat mezi evropskou i světovou špičku díky soupeření s bráchou. “Asi nikdo nemá více sparingů než mám s bráchou. Soupeříme spolu od mala,” směje se nejstarší Erik.


Všichni sourozenci se navzájem hodně podporují a prožívají úspěchy. “Na ségru jsme hrdí a hlavně jsme rádi, že je ve Slavii a ne třeba ve Spartě,” říká Erik, který společně se sourozenci zdědil lásku k sešívanému klubu po otci.

“Zatím nejsem jediná z nás tří sourozenců v reprezentaci, takže to je teď můj největší cíl,” pokračuje s úsměvem Kateřina, která nastupuje v útoku sešívaného týmu do 18 let.

“Je super, že s bráchou se můžeme navzájem hecovat a se ségrou můžeme zase trénovat ve fitku nebo běhat a navzájem si předávat zkušenosti z celého tréninkového procesu,” pokračuje Patrik, který sní o tom, že v budoucnu napodobí úspěchy Jiřího Procházky ve slavné UFC.


Starší Erik, který se dokázal vrátit mezi českou mládežnickou elitu po těžkém a dlouhém zranění, se chce nejdříve dostat mezi českou profesionální elitu. “Láká mě Oktagon, protože si myslím, že to dělají fakt dobře.“

Teď ale oba bratry čeká amatérské mistrovství republiky, na kterém se mohou zase o malý kousek přiblížit vysněným kariérám v profesionálním MMA.

Zdroj: Tisková zpráva


Další články