Sleduj nás

KSW se mi vykálelo do pusy! prohlásil Ondřej Novotný. Za vše může Leo Brichta

KSW se mi vykálelo do pusy! prohlásil Ondřej Novotný. Za vše může Leo BrichtaFOTO: OKTAGON MMA

Talentovaný bijec sice v sobotu titul nezískal, ale i tak je jeho angažmá u polské organizace jablkem sváru. Přestup Lea Brichty z Oktagonu do KSW je sice jedním z mnoha, ale podle šéfa žluto-černé značky rozhodně nebyl košer.

„Měl podepsanou smlouvu a odešel s podepsanou smlouvou. Z KSW nám řekli, že ho nikdy nepodepíší, protože by porušil kontrakt. Pak mi KSW nasr*lo do huby a podepsali ho, i když jsme se dohodli, že to neudělají,“ prohlásil Ondřej Novotný v interview, které poskytl Willy Cao. Silná slova plná emocí jasně definují vztah, který jeden z nejmocnějších můžu domácí scény ke svému bývalému zaměstnanci má.

Hvězda Lea Brichty vstoupá stále vzhůru. Talent z líhně kmotra českého MMA Petra Macháčka v Polsku naplno rozvinul své schopnosti a během jednoho roku se vypracoval mezi top hvězdy celé organizace. Vše vyvrcholilo titulovou šancí, kterou Leo sice nezužitkoval, ale v jeho případě je jasné, že další přijde brzy.


Okolo přestupu šestadvacetiletého bojovníka je ovšem stále poměrně rušno. Oktagon nenese odchod nejlépe a KSW naopak nevidí ve svém konání žádné pochybení. Brichtu navíc v poslední době následovala smečka dalších zápasníků, což samozřejmě zvyšuje pnutí a přidělává vrásky na čele šéfů Oktagonu.

„Co se týče Lea, ten měl s Oktagonem nějaký spor ohledně smlouvy, a tak jsme počkali, než kontrakt skončí. Mohli jsme ho nasadit do zápasu už na náš první turnaj v Čechách, ale rozhodli jsme se, že nebudeme zasahovat do jeho smlouvy s Oktagonem a počkali jsme. Myslím, že jsme postupovali korektně a z naší strany žádná zášť vůči Oktagonu není,“ popírá vinu sportovní ředitel KSW Wojslaw Rysiewski.


O tom, kde je pravda, se můžeme v současné době pouze dohadovat. Novotný je rozhodnutý hnát celou věc k soudu, a tak se zdá, že bude muset rozhodnout vyšší moc. Na první pohled je však jasné, že spor o Lea je pouze špičkou na vrcholu konkurenčního boje, který mezi oběma organizacemi probíhá.


Další články