Sleduj nás

KSW 79 Liberec De Fries vs. Duffee: Fight card a video

KSW 79 Liberec De Fries vs. Duffee: Fight card a videoFOTO: KSW

Je to tady! Covidem dvakrát odložená akce je nyní realitou a pokud v Podještědí nepřistane UFO, dočkáme se dnes večer velkolepé premiéry největší evropské MMA organizace u nás. 

KSW si dalo extrémně záležet, aby měla karta pořádný náboj hlavně pro domácí fanoušky, a i když se musela potýkat s hromadou omluvenek, zadání se povedlo splnit na výbornou. 

„Plánujeme tu být každý rok. Aspoň tak zní náš cíl. Nicméně čeští zápasníci budou v rámci KSW působit i na turnajích v Polsku a všude v Evropě, máme v Česku dlouhodobé partnerství s televizí Nova a jejich službou Voyo. Takže není to jen o tom, že jednou za rok tady uděláme velkou akci, ale KSW bude tradičním domovem pro české MMA během celého roku,“ navnadil české fanoušky šéf organizace Martin Lewandowski v rozhovoru pro iSport.cz. 


Smělé plány si samozřejmě žádají dobrý začátek. O úspěch akce se má z pohledu českých fanoušků postarat například zkušená válečnice Petra Částková, kterou čeká nepříjemná Polka Natalia Baczyńska-Krawiec. 

„Soupeřka bojuje většinou v otočeném guardu, na což jsem si musela v přípravě zvykat. Je menší a nemá tak dlouhé rozpětí, což by mi mohlo v boxerských výměnách sedět. Ale je to MMA, které jde progresivně nahoru a s tím se i zlepšují bojovníci,“ obezřetně zhodnotila svoji soupeřku v rozhovoru pro mmashorties.


Jedním ze signifikantních znaků tohoto turnaje jsou odvety, a to pořádně narostlých chlapů. Hlavní zápas si vezme na starosti šampion těžké váhy Phill De Fries, který se pokusí odčinit letitou porážku, kterou mu uštědřil Todd Duffee. Brit působí v posledních letech ohromně konzistentně a nastřádal již sedm úspěšných obhajob. Velké nervy si nedělá ani z následujícího střetu.

"Nemyslím si, že se změnil. Je to ten samý chlap. Umí udeřit opravdu tvrdě, rychle se rozjíždí a je dost jednorozměrný. Nemyslím si, že bude dostatečně fit, aby vydržel pět kol, zejména v mém tempu. Neočekávám žádné nové triky v rukávu. Vím, že občas vyjde z otočeného guardu a na to jsem se připravil," hýří vládce těžké váhy.

Druhou odvetou bude souboj vynikajících kickboxerů Tomáše Možného a Arkadiusze Wrzoseka. Právě v postoji se v roce 2015 utkali a slovenský obr si připsal jasnou bodovou výhru. Nyní přichází rematch, ale podle MMA pravidel. Polák se v poslední době blýsknul skalpem Badra Hariho a pro sázkové kanceláře je velkým favoritem. Tomáše ale nejde v žádném případě podceňovat, a kurz na jeho vítězství tak zláká nejednoho odvážného. 
 Další články