Sleduj nás

Kruté! Toto musí Francis Ngannou udělat, jinak může zůstat hodně dlouho bez zápasu

Kruté! Toto musí Francis Ngannou udělat, jinak může zůstat hodně dlouho bez zápasu
Francis Ngannou měl vesměs pravdu, když říkal, že UFC bojovníkům, kterým končí smlouva, vůbec nejde na ruku.

Momentálně to totiž vypadá tak, že se jindy obávaný Predátor, ač je sice šampionem, žádného fightu v nějaké dohledné době vůbec nemusí dočkat. Ano, stále sice není v pořádku od operace kolene, ale mnohem horší je, že je jen jeden zápas od konce smlouvy.

V takovýchto případech, a Nate Diaz by o tom mohl dlouze povídat, UFC rádo staví bojovníky do kouta, kde je nechává vycukat. Jedná se o techniku, která má fightera přimět k podpisu nové smlouvy. Totéž se nyní týká i Ngannoua.


Francis Ngannou

Francis Ngannou řeší, co bude


„Francis si přeje zápas s Jonem Jonesem, to není žádné tajemství, ale aby ho dostal, musí nejprve podepsat s UFC novou smlouvu,“ informoval uznávaný novinář Ariel Helwani.

„Pokud nový kontrakt podepsán nebude, může UFC přijít s jiným řešením. Jakým? To se zatím neví. Dost možná Ngannoua z titulového dění kompletně vyškrtnou a nechají jiné borce v divizi bojovat o dočasný pás,“ spekuluje.


Původně se měl Jones představit na prosincovém turnaji UFC 282, kde by se střetl proti Stipemu Miocicovi. Tento zápas však z nějakých záhadných důvodů stále není možné zrealizovat.

„Tento souboj je stále v jednání, a pokud se podaří přejít současné překážky, uskuteční se dle plánu 10. prosince. Kdyby se neuskutečnil, půjde Jon Jones v příštím roce hned o titul. Bylo by to proti Ngannouovi, ale to dost záleží na tom, jestli Ngannou podepíše novou smlouvu,“ zopakoval Helwani.

Ngannou a jeho reakce


Kamerunský Predátor to nicméně zmínil již během rozhovoru s fanoušky na svém YouTube kanálu. Situace je taková, že pokud jste dobří a chcete z UFC odejít, vedení udělá cokoliv, aby vám situaci co nejvíce znepříjemnilo.

„Klidně vás nechají rok bez zápasu. Snaží se vás zlomit tím, že čekají, až vám dojdou peníze. Tohle je prostě celý postup UFC, jak vás donutit podepsat novou smlouvu. Ztíží vám život, jak nejvíce to jenom jde," prozradil šestatřicetiletý bojovník.

„Přestanou vám domlouvat fighty, přestanou vás promovat, nechají vás více než rok sedět mimo hru a budou doufat, že vám mezitím dojdou finance, až vám nezbude jiná možnost než kývnout na nabídku nového kontraktu. Každý, koho se to týká, musíte vydržet, vysvobození přijde brzy,“ řekl Ngannou.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články