Sleduj nás

Kritika? Colby Covington si zaslouží jít o titul, říká White a vysvětluje proč

Kritika? Colby Covington si zaslouží jít o titul, říká White a vysvětluje pročFOTO: UFC

Mnoho lidí, včetně samotného šampiona Edwardse, stále nechápe, jak mohl být Colby Covington zvolen novým titulovým vyzývatelem. Dana White proto přichází s vysvětlením.

Ihned po konci posledního UFC turnaje zasedl Dana White jako už tradičně ke stolu na tiskové konferenci, kde kromě ohlédnutí se za zápasy potvrdil nějaké další novinky.

Patrně tou největší bylo hned potvrzení nového soupeře pro šampiona Edwardse, který právě dobojoval. Novým tanečním partnerem mu už za pár měsíců bude Colby „Chaos“ Covington, který se poslední rok držel mimo hru a své poslední dvě titulové bitvy prohrál. Jak to tedy, že dostane další příležitost?

„Colby Covington je druhý nebo třetí nejlepší veltr světa. Již dříve jsem říkal, že kdyby Kamaru Usman nebyl šampionem, na trůnu by seděl právě Colby. Ty jeho zápasy s Usmanem byly naprosto prvotřídní. Svou šanci si tedy plně zaslouží, ať už lidé říkají cokoliv. V létě půjde proti Edwardsovi,“ zněl Whiteův verdikt.

Současný velterový vládce ovšem volá po boji s Jorgem Masvidalem, kterého bude už za měsíc čekat duel s Gilbertem Burnsem…


„Masvidal už své šance měl,“ odpovídal White. „Colby Covington je prostě další v pořadí. Nevím přesný termín, ale bude to někdy v létě. A vůbec nezáleží na tom, jak dopadne zápas Masvidal vs. Burns,“ předeslal White.

Colby Covington a jeho názor na Khamzata Chimaeva

Než se Chaos prodral k titulové šanci, byl tázán, proč nečelí Khamzatu Chimaevovi. Jeho odpověď byla prostá.

„Všichni o něm neustále mluví, ale já doposud neviděl nic, co by mě přesvědčilo o jeho kvalitách. Podle mě to ani není žádný bojovník, je to spíše amatér. Ten člověk se kompletně minul povoláním. Z jeho chování a osobního života můžete vidět, že je mnohem lepší v pasení ovcí jak v bojování,“ rýpl si Covington.


„Cumshot je hrdina pouze na internetu, nikdy neměl odvahu mi něco říct do očí. Taková je realita. Vždy se bál. Však to není tak dávno, co končil kariéru, protože měl rýmu. Vzpomínáte si na to? Brečel jak malá holka,“ dával Colby vzpomenout na Khamzatův boj s covidem.

„Já pořád nechápu, o čem ten kluk mluví. Však ještě nečelil nikomu pořádnému. Poráží jen ty sójové kluky a těm lepším se vyhýbá. Dokonce to ani není žádný profesionál v tom smyslu, že by si dokázal plnit hmotnostní povinnosti. Naposledy přestřelil váhu o nějakých pět kilo a měl z toho strašnou prdel. Tak o čem se tu bavíme?“ poznamenával Colby.​


Další články