Sleduj nás

Kritici mi pomohli k popularitě, říká kulturistka Věra Mikulcová. Nejvíc mě pobaví, když si rozkliknu jejich profil

Kritici mi pomohli k popularitě, říká kulturistka Věra Mikulcová. Nejvíc mě pobaví, když si rozkliknu jejich profil Foto: Fitness Factory Jihlava

I kritika je jednou z forem projevu zájmu a Věra Mikulcová díky ní získala velkou přízeň. Dnes je to jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších českých kulturistek, která to nemá daleko do důchodu, přesto ještě končit nehodlá.

Poslední její úspěch nás váže k Olympii Masters, jež se uskutečnila loni v srpnu. Jak Věra vždy tvrdí, jeden rok závodí, druhý nabírá, a teď je tedy v té objemové fázi, po které přijdou další soutěže. Dlouholetým snem zůstává účast na Ms. Olympia, kam se dostávají pouze ti nejlepší z celého světa.

Věře nelze odepřít její dřinu, ale také upřímnost. Jako jedna z mála kulturistek se zcela otevřeně baví o tom, že dosáhnout vrcholné formy by v profesionální kulturistice bylo nemožné. Jak je nicméně známo, tyto přídavky vám sice někde dají, ale jinde zase uberou.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Zatímco jedni Věru uznají za dřinu, druzí ji za její upřímnost odsoudí. A pak tu jsou ještě třetí, co se podivují nad její současnou podobou a mnohdy se svůj názor nebojí napsat veřejně. Tito kritici si ale prý neuvědomují, že i záporná reklama je stále reklamou (takový Conor McGregor by mohl povídat) a že se svým pravidelným komentováním podepisují pod její současnou slávu.

„Za takzvané ‚hejtry‘ jsem ráda, jelikož mi dopomohli k současné popularitě,“ přiznala se Věrka serveru iDnes. „Já vždy tvrdím, že je potřeba, aby to šlo jedním uchem dovnitř a druhým zase ven, takže si z toho nic nedělám. Pokud je člověk spokojený s tím, co dělá, tak nemá potřebu řešit ostatní.“


Kritika navíc přichází od lidí, co se zjevně do tělocvičny mockrát ani nepodívali. „Lidé, co píší nenávistné komentáře, jsou sami se sebou nespokojení, a tak potřebují komentovat někoho, kdo vyčnívá ze společnosti,“ myslí si. „Nejvíce mě vždy pobaví, pokud si rozkliknu profil takového člověka, to pak hovoří samo za sebe,“ řekla.

Problém nicméně může být i v tom, že v Česku o kulturistiku takový zájem není. „Neexistují tady žádné závody pro ženskou kulturistiku. Dříve tu byly, ale potom se zrušily. V Americe je to něco jiného, tam je dámská kulturistika opravdu populární. Závodí se tam, lidé ji sledují a chodí fandit,“ řekla Věra.  


Další články