Sleduj nás

Krampol: Box je bezvadný sport, sám jsem chodil pět let na sparingy. Koho na české scéně obdivuje?

Krampol: Box je bezvadný sport, sám jsem chodil pět let na sparingy. Koho na české scéně obdivuje?

Herec, bavič, moderátor, dabér, ale také bývalý vzpěrač, který je také známým propagátorem tohoto sportu. To je Jiří Krampol, jenž je živým důkazem toho, že se člověk i v pokročilém stádiu života může udržovat aktivní.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

„Stále chodím do posilovny. Kdybych nechodil, tak bych se rozpadl,“ svěřil se brzy již dvaaosmdesátiletý český „Belmondo“, jehož hlas ztvárňuje jednu z největších ikon celosvětového filmového plátna.

Málokdo to ví, ale i sám Krampol se pohyboval v odvětví bojových sportů. „Jako kluk jsem chodil na box. A ve středním věku jsem chodíval pět let s výbornými boxery na sparingy. Jako herec jsem si nemohl dovolit, aby mi někdo udělal ‚jójo‘, ale myslím si, že to je jinak úžasný sport,“ přiznával.


Dříve to ovšem fungovalo jinak. Zápasy v ringu byly považovány za šerm rukou a svalů a dříve je sledovalo opravdu hodně lidí. „S tátou jsme navštěvovali Lucernu, ta byla vždy narvaná k prasknutí. Dneska se ty sporty, jako jsou tenis nebo golf, posunuly. Klasický box se mi ale líbí stejně nejvíce, protože to je čistý,“ uvedl Krampol a pochvaloval si takového Rostislava Osičku, jehož zná řadu let.

Jiří Krampol nadále odhalil, kterému českému MMA zápasníkovi fandí a koho považuje za příjemného a báječného člověka. Odpověď na tuto otázku se dozvíte ve stručném, leč výživném rozhovoru níže. Další články