Sleduj nás

Koronavirus v USA! Existuje riziko, že bude zápas Khabiba s Fergusonem zrušen?

Koronavirus v USA! Existuje riziko, že bude zápas Khabiba s Fergusonem zrušen?

Prokletý zápas Khabib Nurmagomedov (28-0) vs. Tony Ferguson (25-3) by mohl být již popáté zrušen. Tentokrát však ne kvůli zranění jednoho či druhého bojovníka, nýbrž z preventivních opatření plynoucích z hlediska šíření koronaviru.

Problematika epidemie koronaviru COVID 19 je nám z toho sportovního hlediska prakticky již po celé Evropě dobře známa. Stadiony se uzavírají a zápasy se odkládají. OKTAGON MMA na to zareagoval přeložením turnaje, jenž se měl konat tuto sobotu v Ostravě. Hokejová extraliga pro změnu uvedla, že bude dva týdny monitorovat situaci, a pokud se to po vypršení této lhůty nezlepší, tak sezona skončí. A téže problém se dotknul i fotbalu a dalších sportů či kulturních akcí.

Jak se s touto nemocí vypořádávají v USA? Vzhledem k tomu, že počet nakažených stále roste, tak se bezpečnostní opatření začínají teprve projednávat. Například nejvyšší hokejová soutěž NHL už dle šéfa Garryho Bettmana řeší možnost hrát v uzavřených prostorách. Bohužel také si musel připustit myšlenku, že hrozí kompletní zrušení aktivního ročníku soutěže. A podobně to vidí i v dalších sportech, které zajímají především nás, jako jsou MMA a box.


Šéf stáje Matchroom boxing Eddie Hearn během 10. března potvrdil, že hrozí riziko, že budou velké akce odloženy. Doposud se to týkalo pouze dvou galavečerů, nicméně další by měly následovat. Vše se bude odvozovat od postupu nemoci. Stejnou otázkou byla nucena se zabývat i Atletická komise, která rovněž během úterka uvedla, že případné zrušení MMA turnajů bude záležet na tendenci šíření viru.


„S ohledem na UFC turnaje zůstává naší prioritou zdraví fanoušků, zápasníků i pracovníků. V současné době monitorujeme situaci a další kroky budeme provádět podle toho, jak nám doporučí Ústav Zdraví Jižní Nevady (SNHD),“ řekla mluvčí UFC Lenee Breckenridge a poukazovala třeba na KSW nebo ONE Championship, jejichž galavečery již byly odloženy.

Téměř totožná odpověď byla slyšet z Bellatoru nebo PFL. Obě organizace se budou řídit jimi předloženými doporučeními. Dana White to okomentoval slovy, že pokud jde o zdraví fanoušků, tak jsou bezpečnostní opatření vždy přísnější. Z vlastní vůle zatím nehodlá nic rušit, zároveň však připustil, že je možné, že se koronavirus dotkne UFC 249. 

A UFC 249 je bez debat největší akcí, na kterou se bojoví příznivci v dohledné době nejvíce těší. Ruský šampion z divize lehké váhy UFC Khabib Nurmagomedov se zde má utkat s vyzyvatelem a bývalým dočasným šampionem Tonym Fergusonem. Tento duel je součástí karty, která se má uskutečnit 18. dubna v Brooklynu. Jedná se o prokletou bitvu, která byla zrušena již čtyřikrát v minulosti, a pokud se situace okolo koronaviru nezlepší, dočkáme se minimálně dalšího přeložení.Další články