Sleduj nás

Konec titulovým nadějím? Pro Masvidala chystáme něco jiného, speciálního, říká šéf UFC

Konec titulovým nadějím? Pro Masvidala chystáme něco jiného, speciálního, říká šéf UFC

Jak to tak vypadá, aktuální trojka žebříčku velterové váhy UFC se své titulové šance i přes předchozí jednání nedočká. Dana White pro ni má připravené jiné plány.

Jorge „Gamebred“ Masvidal (35-13) se ještě nedávno nechal slyšet, že chce buďto obhajovat svůj pás „Největšího grázla planety“ (proti Conorovi McGregorovi či Nateu Diazovi), anebo chce útočit na regulérní titul, jenž má momentálně v držení Kamaru Usman.

Dana White se svým rozhodnutím chvíli otálel, ale později se rozhodl Masvidala předhodit Usmanovi. Tento souboj se měl původně uskutečnit na UFC 252, ale protože šampion nepodepsal zápasnickou smlouvu, nebylo možné nic oficiálně oznámit.

Jakmile se objevila epidemie koronaviru, která všechny plány organizace přeskupila, pokusil se White tento duel vyjednat podruhé. Tentokrát však na „short notice“ pro turnaj UFC 249, jenž je v plánu na 9. května. V tomto případě ovšem ucukl sám Masvidal, jemuž se nelíbila nabízená částka. „Přišel jsem si pro šampionské prachy, ty mi ale nikdo nenabídl,“ odůvodňoval. A tímto se potopila i jeho šance bojovat o titul.

„Teď jednáme o několika odlišných scénářích,“ odhaloval Dana White, který už o bitvu Usman vs. Masvidal ztratil zájem. „Pro Jorgeho máme připraveného něco jiného, velmi zajímavého. Včera jsme to řešili, ale uvidíme, co se z toho vyklube. Je ještě příliš brzy na to, abychom o tom už teď mluvili,“ nechával si všechny klíčové informace pro sebe.


Jaké možnosti se pro Masvidala nabízí? Většinu z nás jistě napadne Conor McGregor, s tím se však podle novináře Ariela Helwaniho nejspíše utká právě Nate Diaz. Nedávno byl volný i Tyron Woodley, toho si ale pro změnu vybral Gilbert Burns. Východisko by tedy mohl čistě teoreticky představovat Colby Covington, který bude hledat tanečního parťáka a s Masvidalem v posledních týdnech rozjel slibnou internetovou válku. Uvidíme ovšem, co se z toho nakonec vyvine.


Další články