Sleduj nás

Konec se blíží. Ještě jeden pokus získat titul a mizím, oznámil Gaethje

Konec se blíží. Ještě jeden pokus získat titul a mizím, oznámil Gaethje
Nejen Max Holloway, ale i Justin Gaethje už nosí v hlavě myšlenku o předčasném konci kariéry. A ten by mohl přijít skutečně brzy.

Jako kdyby Khabib Nurmagomedov svým proslovem zasel do mozků bojovníků semínko pochyb. A to včetně takového Justina Gaethjeho, kterého od konce dělí možná jen jedna prohra.

Justin Gaethje myslí na konec


„Tohle je šílený sport, což je zároveň ten důvod, proč ho tak miluju… Miluju, ale zároveň ho nemůžu dělat věčně. Způsob, jakým bojuju, mi to nedovolí…,“ konstatoval arizonský bijec, jenž prohrál dvě titulové bitvy v řadě.

„Takže se teď vydám na jednu poslední jízdu za titulem. 14. července jsem objednán na operaci nosu, vrátit bych se mohl závěrem letošního roku nebo začátkem toho příštího. A předem avizuji, že chci jasně definované podmínky, které musím splnit, abych se k pásu dostal. O tom se ale ještě pobavím s Whitem,“ prozradil.


„Myslím si, že to budou dva až tři zápasy, dvě až tři výhry tedy. Pak snad konečně získám mistrovský opasek a konec. Můj poslední běh na cestě za titulem,“ řekl Gaethje, který jasně naznačil, že když znova prohraje, jeho cesta skončí.

Dana White odhalil, kdo by mohl být příštím soupeřem Justina Gaethjeho

Khabib a jeho proslov


„Zápasníci by si měli uvědomit, že mají jen jedno zdraví. Každý z nás si během své kariéry sáhne na vrchol jenom jednou, nikdy ne dvakrát. U někoho to přijde v pětadvaceti, u někoho v třiceti, ale rozhodně to nepřijde v pětatřiceti letech.


Já sám bych nemohl bojovat po pětatřicítce. Zejména v lehké váze je ten pokles reakcí, sil a formy neuvěřitelně znát. Podívejte se na Tonyho Fergusona. Svého vrcholu dosáhl v boji proti Kevinovi Lee (v roce 2017), pak to s ním šlo z kopce. Měl jedinou kliku, že po Leem čelil Anthonymu Pettisovi a Donaldovi Cerronemu, což nebyli žádní špičkoví bojovníci.

Každý člověk je strůjcem svého vlastního štěstí. Já se rozhodl tak, jak jsem se rozhodl. A věřím, že podobně by měli uvažovat i ostatní. Čím více zde bude příkladů, že to v tom starším bojovém věku nejde, tím více si toho lidé začnou všímat.“

OMEZENÁ NABÍDKA: Do České republiky nyní přišla nová sázková kancelář, která rozdává peníze zdarma. Vyberte 3000,- Kč zde a sázejte na bojové sporty Oktagon, UFC i Clash of the Stars.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články