Sleduj nás

Končíš! Ondřej Novotný se rozčílil na Colbyho Covingtona. Důvodem jsou výhružky smrtí, které bojovník komentátorovi adresoval

Končíš! Ondřej Novotný se rozčílil na Colbyho Covingtona. Důvodem jsou výhružky smrtí, které bojovník komentátorovi adresovalFOTO: UFC

Kauza, která rezonovala světem MMA v týdnu po UFC 286, se dostala i na odlehlý ostrov, kde jeden z majitelů OKTAGONu moderuje televizní show Trosečník. 

Colby Covington byl po turnaji v Londýně oznámen jako další titulový vyzyvatel, což vyvolalo vlnu rozporuplných reakcí. S jednou takovou přispěchal i známý komentátor UFC John Anik, ale to asi netušil, jaká přijde reakce od bývalého dočasného šampiona.

„Kámo, nechci, aby tvoje děti vyrůstaly bez táty, ale uvědom si, že ty žiješ v Boce a já v Miami, ty sr*či. Nejsi moc daleko, tak radši zavři tu svojí zasr*nou hubu,“ rozohnil se Colby v rozhovoru pro MMA Fighting. 


Co emočně nestabilního bojovníka tak rozlítilo? 

Pouhá Anikova poznámka na Twitteru, že by měl v boji o titul být na řadě spíše Belal Muhammad.

Colby navíc vše vyšperkoval tím, že obvinil Anika z rasismu, protože dle jeho tvrzení dostal titulovou šanci, protože je bílé barvy kůže. Ani toto, v USA extrémně ožehavé téma, nedonutilo nikoho z vedení organizace zasáhnout a vášnivého obdivovatele Donalda Trumpa umravnit. 


Naplno se ozval až šéf tuzemské největší MMA ligy Ondřej Novotný, který ve svém pravidelném vysílání vyjádřil hluboké rozhořčení nad chováním Colbyho Covingtona i jeho nadřízených.

„Nezaznamenal jsem, že by někdo řekl Colbymu, že se snad už úplně pos*al a ať se Anikovi omluví, nebo okamžitě končí. Vždyť Anik je tvář UFC, člověk, který s ní spojil kariéru a odvádí tam fantastickou práci. A on vyhrožuje jemu a jeho dětem, že bydlí kousek od něj? To už se fakt úplně zbláznil? Hlava mi to nebere, u mě tím ten člověk skončil, já si Colbyho škrtám,“ zmizel Covington ze seznamu Novotného favoritů. 

Je tedy jasné, že Chaose pod žlutočernou vlajkou asi nikdy neuvidíme, ale v nebezpečí jsou i další borci, kteří se například kamarádí s diktátorem Kadyrovem.


„Za mě je to úplně šílená věc, když si Usman jede zastřílet za Kadyrovem a dělá se, že se to nestalo. Když na to potom některý z novinářů upozorní, tak ještě nemůže na UFC turnaje," postavil se Ondřej Novotný na stranu Tučňáků a jiných zástupců médií. 

Zdá se tedy, že se ledy na mediální scéně v českém MMA pohnou tím správným směrem. Šéf největší tuzemské organizace a pravděpodobně nejvlivnější osoba na domácím písečku totiž zahořela k novinářům vřelým citem. 


Další články