Sleduj nás

Komu Burns jako čelil? Mám za sebou daleko lepší resumé, chválí se Muhammad

Komu Burns jako čelil? Mám za sebou daleko lepší resumé, chválí se MuhammadFOTO: UFC

Na turnaji UFC 288 nás bude čekat hlavní předzápas v podobě dvou velterových vah, a sice Gilberta Burnse s Belalem Muhammadem. Vítěz je údajně předem zcela jasný.

Jedná se sice o záplatu na poslední chvíli, ale už teď do sebe oba bijci pořádně ryjí. Ve hře je totiž titulová příležitost, ke které se vítěz duelu z 6. května může přiblížit.

Gilbert Burns vstoupí do této bitvy jako papírový favorit, ale i tak Belal Muhammad věří, že na nějaká „čísílka“ by se v tomto případě hledět nemělo. Kvalita je jednoznačně na jeho straně.

„Když se dívám na to, komu jsem čelil já a komu čelil Burns, je jasné, že je mé resumé daleko lepší. Prošel jsem si těžšími zkouškami a mnohé z nich jsem zdolal. Komu jako čelil on? Když narazil na lepší kvalitu, tak vždy prohrál, proto teď rozhodně bude převaha na mé straně,“ věří Muhammad.

Následně se dal i do výčtu. „Pral jsem se s nejlepším grapplerem v divizi Demianem Maiaou, pral jsem se s nejlepším postojářem v divizi Stephenem Thompsonem, pral jsem se s týpkem – Vicente Luquem – na kterého se lidé dívají jako na naprostého vraha a který mě prvně porazil, ale já mu to oplatil. Když se díváte na můj rekord, tak vám musí dojít, jak jsem se posunul a čeho jsem schopný,“ chválil se.


„Gilbert Burns vůbec netuší, s jakými trumfy přijdu. Vůbec nemá ani ponětí, jak náročným protivníkem pro něho budu. Jsem velice komplexní bojovník a dokážu hrozit v každém aspektu boje. Stejně tak se dokážu každému aspektu bránit. Tohle je má příležitost a já si ji vezmu,“ prohlásil Muhammad.

Zdroj: Middle Easy


Další články