Sleduj nás

Klauzule aktivována! Wilder a Fury se opět utkají v půlce léta, vítěz má jít na Joshuu!

Klauzule aktivována! Wilder a Fury se opět utkají v půlce léta, vítěz má jít na Joshuu!

Konec všem spekulacím. Šéf stáje Top Rank Boxing Bob Arum potvrdil, že Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO) aktivoval klauzuli ohledně odvety (trilogie).

Tyson „Gypsy King“ Fury (30-0-1, 21 KO) se opět nevyhne dalšímu střetu se známým americkým protivníkem. Dle podmínek smlouvy prakticky ani neměl na vybranou. Bývalý šampion těžké váhy WBC aktivoval odvetnou klauzuli a řekl si o reparát, díky němuž může získat svůj pás zpátky.


„Mohu potvrdit, že Wilder a jeho tým aktivovali odvetnou klauzuli, která nás zavede do trilogie. Nevíme ještě, kdy se zápas uskuteční, ale chtěli bychom to stihnout v polovině léta,“ prozradil Bob Arum.

Tyson Fury naznačil, že by si přál další duel na domácím stadionu Las Vegas Raiders, jehož ochozy pojmou šedesát tisíc diváků. Těžko říct, zdali bude jeho přání vyslyšeno.


„O všem teprve budeme jednat. Uskuteční se to ale v Americe. MGM Grand Garden Arena nebyla naposledy špatná, možná to uděláme znova tam,“ dodal Arum, který tak odkazoval na místo konání druhého zápasu.

Určité zklamání teď už s jistotou mohou zažívat fanoušci, kteří se těšili na okamžitý sjednocující souboj s Anthonym „AJ“ Joshuou (23-1-0, 21 KO). Boj o všechny prestižní pásy by se měl odložit na konec roku. 


„Deontay aktivoval klauzuli, chce trilogii. To znamená, že se utká s Furym a Joshua mezitím ve stejném období podstoupí povinnou obhajobu s Kubratem Pulevem. Vše vychází tak, že se vítězové těchto duelů na konci roku proti sobě střetnou ve velké sjednocující bitvě,“ doplnil podrobnosti známý boxerský informátor Michael Benson.


Další články