Sleduj nás

Kincl: XFN dělalo chybu, že všechno tlačilo přes Vémolu. Muradova beru jako atraktivnějšího soupeře

Kincl: XFN dělalo chybu, že všechno tlačilo přes Vémolu. Muradova beru jako atraktivnějšího soupeře

Patrik Kincl se měl původně v O2 areně utkat s Karlosem Vémolou, avšak ten ještě v únoru přestoupil ke konkurenčnímu Oktagonu a nechal tak svého soupeře, který se těšil na odvetu, napospas svému vlastnímu osudu. Ten mu nyní do cesty přiřadil nové jméno a podle Kincla se dokonce jedná o atraktivnějšího protivníka!

„Macha beru jako atraktivnější variantu, a to hlavně z toho důvodu, že ve váze do 84 kilogramů drží titul,“ uváděl Patrik, který nepopíral Vémolovy kvality coby jako největší celebrity nejen českého MMA. Pokud by ale došlo na porovnání dovedností či zkušeností, měl jasno v jednom: „Muradov mi přijde jako techničtější bojovník.“


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Vzhledem k tomu, že je tento duel již oficiálně potvrzený, může tak pokračovat příprava na červnový zápas. Možná se jen trochu změní taktika. „Původně jsem se chtěl připravovat na odvetu s Karlosem, tudíž jsem měl tréninkový kemp už zajištěný,“ potvrzoval Kincl, jenž se chystá do USA, přičemž odletět by měl ještě před víkendem.


Obecně se nám v posledních dnech udála celá řada změn, až bylo samotnou otázkou, zdali Patrik v XFN zůstane, nebo půjde po stopách Terminátora ke konkurenci. Ačkoliv zůstávají tyto dveře i napříč oznámení utkání s Muradovem otevřené, jsou tu známky toho, že by se mohlo blýskat na lepší časy.

„Kdybych se nedohodl s XFN, dohoda o přestupu do Oktagonu by pro mě byla velmi reálná,“ pravil Kincl, který celou situaci probral s promotérem Petrem Karešem. „Celé je to hodně o konkurenci, což je jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl zůstat. Kdyby tuzemskou scénu měla ovládat jenom jedna organizace, nedopadlo by to dobře, protože by nedokázala nabídnout pro všechny bojovníky soupeře. Všichni kluci se potřebují udržovat v tempu, tolik turnajů by Oktagon MMA nenabídl,“ vysvětloval.


Jedinou chybou XFN podle něho bylo stavět si značku na jednom jménu, které je nám všem dobře známé. „Doufám, že se XFN ze svých chyb poučí, jako například té s Karlosem, když všechno tlačilo přes něj. Je tu spousta dalších talentovaných kluků, co si zaslouží svou šanci,“ svěřoval se a prstem přitom ukazoval například právě na Macha.

A právě souboj s Muradovem budí opravdu velkou pozornost. „Bodejť by ne, je to známý sportovec, který má hodně fanoušků. Protože je velice populární, má za sebou spoustu lidí, co ho budou následovat až do O2 areny. Pevně věřím, že by tento zápas mohl dostat XFN zpátky do hry,“ dodával Kincl.


Další články