Sleduj nás

Khamzat Chimaev: Tahle výhra byla pro tebe, bratře Kadyrove, nechť je Alláh s tebou i všemi Čečenci

Khamzat Chimaev: Tahle výhra byla pro tebe, bratře Kadyrove, nechť je Alláh s tebou i všemi Čečenci
Nejen za sebe, Khamzat Chimaev bojoval hlavně za prezidenta Čečenské republiky, jemuž věnoval výhru nad Burnsem.

Byla to válka do poslední sekundy, přesto se z ní nakonec s odřenýma ušima švédsko-čečenský „Vlk“ odporoučel jako vítěz.

Dopředu ho hnali nejen fanoušci, kteří očekávali ukončení před limitem, ale i rodina, kterou má na severním Kavkazu. Právě zde v autonomní zemi vládne prezident Ramzat Kadyrov, Khamzatův velmi dobrý přítel a podle všeho skoro až nevlastní bratr.


„Tahle výhra byla pro tebe, bratře!“ vzkazoval Chimaev ve svém instagramovém příběhu prezidentovi Čečenska Ramzatovi Kadyrovi.

„Vím, že jsi můj zápas doma sledoval. Nechť tě Alláh doprovází, bratře. Jsem si vědom tvé podpory i tvé přízně, Bůh ti žehnej. Ať je Alláh s námi a ať vidí, čeho jsme my Čečenci schopni,“ napsal.


I když nejsou pokrevní příbuzní a i když Chimaev migroval do Švédska, stále je v srdci Čečencem, a to se jen tak nezmění.

khamzat chimaev roh

Khamzat Chimaev je doma oblíbený


„My Čečenci jsme jedna velká rodina, vždy držíme spolu. Když Khamzat zápasil s covidem, všechny dohromady nás to zarmoutilo. Všichni jsme stáli při něm,“ poukazoval Kadyrov.

„Společně spolu truchlíme, ale společně spolu také slavíme vítězství. A to, co předvedl Khamzat nyní v oktagonu UFC, bylo hodné kvalitám šampiona. Spousta napětí, akce, odhodlání. Khamzat je králem celého MMA!“ chválil jej.


Další články