Sleduj nás

Khabibův manažer potvrzuje: GSP se chce s námi utkat a my se chceme utkat s ním. Co na to Dana White?

Khabibův manažer potvrzuje: GSP se chce s námi utkat a my se chceme utkat s ním. Co na to Dana White?

Protože samo o sobě není lehké odhadnout směr, jakým se bude divize lehké váhy pod značkou UFC vyvíjet, nezbývá nám nic jiného, než se držet toho, co říkají ostatní. O tom, že chce GSP bojovat s Khabibem a on pro změnu s ním, jsme již psali před nějakým časem, avšak tentokrát se situace opět o něco posunula.

„Líbí se mi ten fight, a to opravdu moc. Georges St-Pierre je můj přítel, kterého znám už více než patnáct let. Říkal mi, jak si přeje se s Khabibem utkat, což je melodie pro naše uši, protože naše přání je naprosto stejné,“ uvedl Ali Abdelaziz, jenž tím pobouzel jediného člena posádky (Danu Whitea), který se ještě nenalodil na palubu, aby tak učinil. 

GSP vs. Khabib? Už na tom makáme, jen nechceme moc dlouho čekat, zaznělo z týmu St-Pierra


„Jedná se o skvělou příležitost, která by mohla rozlousknul hádanku, kdo je tím nejlepším MMA umělcem celé historie. GSP je legenda, ale můj bratr (Khabib Nurmagomedov) je pro změnu neporažen. Potřebujeme už jenom dostat souhlas od Dany Whitea, pak můžeme jednat,“ doplnil kontroverzní manažer ruského Orla.


Tato slova jenom potvrdila příběh, s nímž jsme vás seznámili dříve. Jako všude jinde, i zde bohužel máme dva háčky. Ten první představuje Khabibova umíněnost vrátit se do klece dříve než na podzim, a ten druhý představují ostatní zápasníci z divize lehké váhy, co čekají na svou příležitost a rádi by se dočkali čestné titulové bitvy.

Potrestaný šampion lehké váhy odmítá zápasit: Ať si Nevada nejprve zamete před svým vlastním prahem

Důvod, proč chce The Eagle přemoct Georgese St-Pierrea, je ten, že ho považuje za nejlepšího bojovníka, jaký kdy nejen v UFC působil. Totéž tvrdí i druhá strana, která by ráda porazila doposud neomylného šampiona, jenž vyhrál 27 po sobě jdoucích soubojů, ani v jednom prakticky neklopýtnul.


Jak GSP uvedl, jeho cílem, pokud by za Khabibem šel, je získat pás šampiona z třetí hmotnostní úrovně. On sám to zvládl již ve váze střední či velterová, a proto je tedy divize lehké váhy už jenom logickým vyústěním. Kdyby se mu podařilo uspět, stal by se vůbec první postavou celé historie, jež by v UFC držela pás ze tří váhových kategorií.

Abdelaziz: Ferguson je bílé kuře, zápas s Khabibem mu nedoporučuji. A Conor? Až se potkáme, bude pykat


Další články