Sleduj nás

Khabiba nemohu řadit mezi nejlepší bojovníky všech dob, překvapil šéf UFC

Khabiba nemohu řadit mezi nejlepší bojovníky všech dob, překvapil šéf UFC FOTO: UFC

Khabib Nurmagomedov je mnohými považován za jednoho z nejlepších MMA bojovníků vůbec. Dana White to však tak moc necítí.   

Když byl ruský Orel ještě aktivním bojovníkem, o jeho statusu MMA jedničky se příliš nespekulovalo. Khabib dokonce obsadil samotný vrchol proslulého pound-for-pound žebříčku, kam se dostal po výhře nad Justinem Gaethjem. Velmi mu k tomu ovšem pomohla i ta skutečnost, že mnohými přezdívaný král Jon Jones v té době zrovna absentoval.

Nyní jsme se posunuli o tři roky kupředu a o Khabibově dřívější dominanci se již nehovoří jako o něčem tak výjimečném. Dokonce i Dana White, který kdysi Nurmagomedova označil za historicky nejlepšího bojovníka lehké váhy, o jeho statusu začíná pochybovat.

„Je obtížné se o něčem takovém bavit, protože se MMA neustále posouvá a Khabib byl jedničkou lehké váhy před třemi lety. Dnes tu ovšem máme Charlese Oliveiru nebo třeba právě i Islama Makhacheva, kteří jej už prakticky dorovnali. Takový Islam může jít ještě dál a bude-li chtít, může ho i překonat,“ myslí si White.

„Nicméně se stále bavíme pouze o lehké váze. Máme-li brát v potaz všechny váhové kategorie dohromady, pak pro mě není většího zápasníka, než je Jon Jones. Khabiba jsem měl vždy rád, je velmi talentovaný, ale bohužel tento sport opustil příliš brzy. Mohl nám toho ještě hodně ukázat, a proto ho nemohu řadit mezi nejlepší fightery celé historie,“ vysvětloval.

„A věřte mi, opravdu jsem se hodně snažil, abych Khabiba přemluvil, aby se jednou vrátil z důchodu. Byly tu nějaké konkrétní nabídky, ale on je mužem svého slova. Jednou řekl, že končí, tak to dodržel. Na jednu stranu je škoda, že ho tu nemáme, ale na druhou je fajn, když chlap umí dodržet své slovo. Mnoho kluků to má opačně – končí a pak se vrátí, ačkoliv mají nejlepší léta za sebou,“ poznamenal White ve svém interview pro CQ Sports.

Hodí se jen dodat, že kromě bojové kariéry Khabib ukončil i tu trenérskou. Důvodem bylo neustálé odloučení od rodiny. Je však možné, že až mu jednou jeho děti dospějí, tak učiní návrat a opět ho uvidíme stát v rohu minimálně dagestánských fighterů.Další články