Sleduj nás

Khabib: Všichni řeší můj skok přes pletivo, ale co ty neustálé řeči na mou víru a rodinu?

Khabib: Všichni řeší můj skok přes pletivo, ale co ty neustálé řeči na mou víru a rodinu?

Když Khabib Nurmagomedov ovládl doposud největší bitvu v dějinách celého UFC, vyvolal poté nečekanou šarvátku, která bude mít ještě svou dohru. Doposud neporažený šampion možná jednal v návalu emocí, avšak ukázal nám tím, že mu to nebylo jedno. Conor a společně s ním i celý jeho tým během propagace používal ostré výrazy, které podle mnohých do profesionálních sportů vůbec nepatří.

„Jako první ze všeho bych se rád omluvil… komisi, pořadatelům, prostě všem. Vím, že toto není má nejlepší stránka, ale také jsem jenom pouhý člověk,“ poukazoval Khabib na úvod pozápasové konference, na níž se objevil konečně už i se svým pásem.

„Čemu nerozumím, to je, jak všichni momentálně mluví jenom o mně, proč jsem přeskočil tu klec. Ptejte se taky jeho (Conora), proč celou dobu mluvil o mé víře, národnosti, otci… nebo jeho brooklynském útoku na autobus, během něhož mohl klidně zabít pár lidí. Měli byste se víc zajímat o tohle než o mně,“ říká třicetiletý mistr.

Khabib Nurmagomedov ovládl doposud největší bitvu

„Proč lidé mluví stále o tom, jak jsem přeskočil klec? Proč o tom pořád mluví? Já tomu nerozumím,“ opakuje se.


„Jsem zdvořilý člověk. Otec mě tak učil, abych s každým vždy jednal s úctou. Můj celý tým v Kalifornii, s nímž trénují už sedm let, ví, jaký doopravdy jsem. Všichni mí přátelé ví, jaký jsem,“ pokračoval Khabib. 

„Říkal jsem vám, že všichni tito chlápci, a to nejenom on (Conor), jsou odklepávači. Jakmile je vykolejíte z jejich cesty, odklepou to. A co se stalo dnes?“ ptá se a přitom poukazuje na čtvrté kolo, v němž Conora sesadil. „Nazývají ho dvojnásobným mistrem světa ve dvou váhových divizích, ale dnes opět odklepal…,“ doplňuje.

Smutný Conor McGregor


Nurmagomedov se potom obrátil na media, že to je zčásti i jejich chyba, neboť mezi zápasníky zbytečně zvyšují napětí, což pak vede k něčemu podobnému, co celou dobu předváděl Conor, jenž se tím vším nechal až příliš moc unést.

„Myslím si, že za tím stojí i media. To ony lehce změnily směr tohoto sportu. MMA má být o respektu a ne o slovním napadání. Už předtím jsem vám naznačil, že tuhle hru přicházím změnit. Nepřeju si, aby si lidé mezi sebou nadávali do rodin, víry apod. Nemůžete jen tak svévolně pomlouvat něčí víru nebo národnost… pro mě jsou tyhle věci velice důležité,“ vysvětluje.

„Říkal jsem vám, že cokoliv, co potřebuji říct, bude vyřčeno 6. října. Děkuji všem, co jste na mě čekali. Vím, že si to se mnou otec vyřídí, až se vrátím domů. Ještě jednou se omlouvám… Nevado, promiň!“ uzavřel Khabib, který následně opustil konferenční místnost.


Další články