Sleduj nás

Khabib ukázal na bojovníka, kterého považuje za lepšího, než je on sám

Khabib ukázal na bojovníka, kterého považuje za lepšího, než je on sámFOTO: UFC

Khabib Nurmagomedov byl sice jedničkou pound-for-pound žebříčku v UFC, ale zároveň přiznal, že před sebou měl mít ještě jedno jméno, které považuje za úspěšnější, než je on sám. Nejedná se však o Jona Jonese.

O legendárním „Bonesovi“ kdysi Khabib prohlásil, že jej nemůže považovat za právoplatnou jedničku, když byl několikrát antidopingovou kontrolou chycen, jak podvádí. Bojovníky s takovou minulostí rovnou vyřazuje ze svého pomyslného „GOAT“ seznamu.

Na koho ovšem Nurmagomedov nedá dopustit, to je s trochou překvapení Henry Cejudo. Tedy pouhých 162,5 cm vysoký chlapík, který v době své největší slávy vládnul jak muší, tak i bantamové váze UFC. K tomu všemu do své sbírky ještě přidal zlato z wrestlingu z olympijských her, což je obrovský úspěch, který lidmi bývá hodně podceňován nebo dokonce úplně přehlížen.

„Můj bojový rekord (29-0) vůbec není špatný, ale zcela upřímně musím přiznat, že Cejudo je díky svým úspěchům v žebříčku lehce nade mnou,“ prozradil Khabib v Hotboxin‘ podcastu. „A víte vy proč? Protože on vyhrál zlato na olympiádě, za což si zaslouží ohromnou gratulaci, protože to není tak snadné vyhrát, jak byste si mohli myslet. Pro mnohé bojovníky je zlato na takto velké události snem, který si nikdy nesplní,“ vyzdvihoval hodnotu olympijského prvenství.

S Cejudem jsme se naposledy mohli v kleci vidět letos na jaře, když jen těsně na body podlehl úřadujícímu bantamovému šampionovi Aljamainu Sterlingovi. Obecně na veřejnosti ovšem převládá názor, že měl vyhrát. Tento nezdar se Henry pokusí napravit 19. srpna, kdy jej k taneční kreaci vyzve Marlon „Chito“ Vera. 
Další články