Sleduj nás

Khabib: Tony je dobrý zápasník, ale hloupý člověk. Až ho porazím, lidé se budou vymlouvat na jeho věk

Khabib: Tony je dobrý zápasník, ale hloupý člověk. Až ho porazím, lidé se budou vymlouvat na jeho věk

Poměrně intenzivní byla „první“ tisková konference mezi šampionem lehké váhy Khabibem Nurmagomedovem (28-0) a vrchním vyzyvatelem Tonym Fergusonem (25-3).

Dagestánský Orel před soubojem s Dustinem Poirierem poukazoval na to, jak je důležité, když k sobě dva zápasníci chovají úctu. Nyní z tohoto rytmu poněkud vyšel, neboť se mu „El Cucuy“ snažil dostat do hlavy. A to se mu očividně i podle průběhu konference povedlo.

„Jako zápasníka Tonyho respektuju, ale jako člověka ho vůbec nechápu. Je tak trochu hloupý. Chová se, jako kdyby přišel o rozum,“ prohlašoval Khabib, který měl dost Fergusonových eskapád. Ty vycházely z popíchnutí, že se na Nurmagomedova vůbec nemusí připravovat, protože ho nepočítá jako těžkého soupeře. Zároveň se nebál zpochybnit ani Orlův rekord a sdělil mu, že neví, co to je pouliční bitka.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

A právě tady Khabib opět zpozornil. „Pouliční boj? Tam bych tě sežral!“ znělo z úst šampiona, jehož víra v osobní schopnosti je mnohem větší v souboji bez pravidel.

„Jsem Mexičan, co ti rozbije držku. Jsi pouhá sračka, když okolo sebe nemáš ty své kamarádíčky," prokládal konverzaci Ferguson, který tak dokonale mátl soupeře. Zejména tím tvrzením ohledně mexické národnosti. Jsem mentálně skvěle připraven a těším se, že k tomu zápasu konečně dojde,“ doplňoval odhodlaně. 


„Ty že jsi Mexičan? Jsi lhář, nejsi Mexičan, vždyť jsi z Kalifornie! Tohle je šílený, říkal jsem vám, že je tak trochu hloupý,“ oponoval Nurmagomedov.

UFC 249 je v plánu na 18. dubna v newyorském Brooklynu. Bude se jednat nejen o velký turnaj, ale jeho hlavní zápas je dokonce považován za největší v celé historii organizace. Ještě nikdy se nestalo, aby proti sobě stáli dva zápasníci, co v UFC posbírali 12 výher v řadě.

„Ten, kdo to vyhraje, bude nejlepší lehkou váhou všech dob,“ byl si vědom Khabib. „S Tonym to bude o něco těžší než s mými předchozími soupeři, ale věřím ve své schopnosti. Jediná věc, která mě mrzí, je ta, že Tony stárne. Je mu 36 nebo 37, takže až ho porazím, lidé si budou stěžovat, že jsem porazil dědka.“


Khabib vs. Ferguson - celý záznam tiskové konference


Další články