Sleduj nás

Khabib: Těmto třem soupeřům jsem si přál čelit, než jsem ukončil kariéru

Khabib: Těmto třem soupeřům jsem si přál čelit, než jsem ukončil kariéru
I v důchodu má Khabib výčitky svědomí, že nestihl podstoupit všechny souboje, jaké si jen přál.

Od října roku 2020 se pověstný ruský Orel nachází v důchodu, přesto nám občas přijde, že z této hry nezmizel. Je to dáno zejména tím, že přešel na tu manažerskou a trenérskou dráhu, ale on sám už do klece nikdy vstoupit nehodlá.

„Dal jsem své matce slib, že už bojovat nikdy nebudu. Kdybych ten slib porušil, co bych potom byl za člověka? Jaký syn by dobrovolně zlomil své matce srdce?“ ptal se Orel reportéra z UFC Russia.


„Jsem sice denně vystavován tomu pokušení, jelikož stále trénuji, ale jsou to jen takové myšlenky typu: ‚Jaké by to asi bylo.‘ Nakonec mi postačí, když k úspěchu dopomohu jiným,“ řekl Khabib.

khabib vyhruzky mma odpoved duchod Khabib Nurmagomedov

Jakým soupeřům si přál čelit a nečelil?


Vše tedy nakonec zůstane u pouhých nesplněných snů. Co byl Nurmagomedov aktivním bojovníkem, nenašel ve své MMA kariéře přemožitele. 29 soupeřů podlehlo jeho síle a další tři ještě klidně mohli. Bohužel se s nimi nikdy nesetkal.


„Přál jsem si bojovat s Tonym Fergusonem v době, kdy byl ještě na vrcholu svých sil. Bohužel si to osud nikdy nepřál, a to jsme se oba dva tak snažili…,“ mrzelo jej.

„Druhým bojovníkem byl Georges St.Pierre. To je můj vzor, na jehož fightech jsem vyrůstal. V roce 2007 se stal šampionem a já z jeho duelů byl paf. Bylo by mi ctí s někým, jako je on, sdílet klec…,“ odhaloval.

A třetí? „Myslím si, že se psal rok 2014 nebo 2015, co se Anthony Pettis stal šampionem lehké váhy UFC. Velmi, velmi jsem si přál mu čelit, ale potom o svůj titul přišel v boji s Rafaelem dos Anjosem. Z té porážky se nikdy nevzpamatoval,“ sečetl Khabib.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články