Sleduj nás

Khabib se vyjádřil na adresu zesnulého Dadaševa. Z jeho slov až mrazí

Khabib se vyjádřil na adresu zesnulého Dadaševa. Z jeho slov až mrazí

Často se říkává, že si člověk musí sáhnout až na samotné dno svých sil, má-li být úspěšný. O stejnou věc se pokusil nadaný ruský boxer Maxim Dadašev, který se za žádnou cenu nechtěl vzdát, ale bohužel později v nemocnici následkům svých zranění podlehl. MMA šampion z lehké váhy UFC se k tomu dojemně vyjádřil.

„Tento případ opět jednou ukázal, že sport není tím nejdůležitějším v životě. Máme zde spoustu důležitějších věcí. Všechny tyhle úspěchy jsou jenom dočasné. Sláva… peníze… tituly… a vlastně i náš celý život. My všichni jednou tenhle svět opustíme a nic z toho, co jsme získali, nezůstane. Rozhodně to stojí za přemýšlení,“ nabádal Khabib.

Maxim Dadašev ihned po zápase, v němž se nehodlal vzdát, zkolaboval a skončil v nemocnici. Zde se lékaři snažili zastavit krvácení do mozku. Na pár dní se to sice podařilo, ale pak přišla zdrcující zpráva…

„Pokaždé, když slyším nebo vidím něco podobného, tak tento sport nenávidím opět o něco víc. Přeji hodně síly všem příbuzným a přátelům Maxima. Člověk by měl konat dobro a ne se s ostatními bít. Snažme se být lepší, ať nás ti ‚Nejvyšší‘ mohou za naše skutky odměnit a odpustit nám naše hříchy,“ dodával Khabib, jenž se sám snaží tato slova naplňovat tím, že pravidelně přispívá na charitu a staví domy v Africe.


Odchod Dadaševa nebyl jedinou smutnou zprávou, která celý bojový svět zasáhla. Prakticky jen pár dní po něm podlehl následkům zranění na vnitřní krvácení i další boxer. Argentinec Hugo Alfredo Santillan, jehož poslední duel skončil remízou, se ihned po bitvě skácel k zemi. Lékařský tým se podobně jako v prvním případě snažil odstranit krevní sraženinu. To se však bohužel úplně nepodařilo.


Další články