Sleduj nás

Khabib předpovídá zápas Makhachev vs. Volkanovski. Na toto se prý nedá připravit

Khabib předpovídá zápas Makhachev vs. Volkanovski. Na toto se prý nedá připravit
Aby Khabib ulehčil Alexovi Volkanovskimu práci, odhalil mu přesnou taktiku, kterou Islam Makhachev použije v boji proti němu. I tak se s ní ale prý nedokáže vypořádat.

Alexander Volkanovski je současná světová MMA jednička, kterou se stal krátce poté, co v trilogii přemohl Maxe Hollowaye, přičemž Kamaru Usman mezitím prohrál s Leonem Edwardsem.

Být nejlepší je ovšem přáním každého bojovníka, tedy i Islama Makhacheva, který k tomu má všechny potřebné předpoklady. Momentálně se stal šampionem lehké váhy a už si rovnou domluvil svou příští obhajobu. V té cílí na Volkanovskiho pozici.

NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!


„Teď má pouť teprve začíná. Alex je skvělý bojovník, je to současná MMA jednička, velmi ho uznávám, ale mým cílem je zaujmout jeho místo. Proto mu dovolím bojovat o svůj pás, utkáme se rovnou v jeho rodné Austrálii a podobně jako u Oliveiry, i jeho vítěznou šňůru přetrhnu,“ plánuje Makhachev.

ortega volkanovski mma ufc Ortega vs. Volkanovski

Taktika je předem jasná, tvrdí Khabib


Většina dagestánských zápasníků bojuje naprosto stejně. Všichni sází na řetězový wrestling, který doprovází precizním grapplingem. Doposud se proti tomu nedokázal nikdo ubránit a ani Volkanovski údajně nebude výjimkou.


„Dříve jsme naši taktiku odhalili Oliveirovi, tak si myslím, že bude fér, když ji odhalíme i Alexovi. Náš herní plán se bude zakládat na velkém tlaku, jehož cílem bude přenesení boje do pozic, ve kterých se cítíme komfortně. To je především na zemi, ale také v klinči u pletiva,“ promluvil Khabib na kanálu ESPN.

„Ve všech pozicích, ve kterých budeme, mu sebereme spoustu energie. Islam je silnější, má lepší kontrolu, dokáže si pohyb protivníka hlídat. Alex je menší a ve snaze dostat se z těch pozic ven spálí spoustu energie. Jakmile to vycítíme, uškrtíme ho,“ předpověděl.

„Samozřejmě jako vždy si musíme dávat pozor na výměny v postoji. Alex má poměrně dlouhé ruce a umí dobře zaboxovat, ale já jsem pevně přesvědčený, že v boji u pletiva ho zabijeme. Z toho se nám nedostane. Tam nakoupí tolik kolen a spálí tolik energie, že nakonec prohraje,“ věří Khabib.

Další články