Sleduj nás

Khabib po výhře nad Poirierem: S Dustinem jsme ukázali, co je v MMA prioritou číslo jedna

Khabib po výhře nad Poirierem: S Dustinem jsme ukázali, co je v MMA prioritou číslo jedna

Khabib Nurmagomedov během svého návratu opět jednou prokázal, proč je nejdominantnější postavou (nejen) lehké váhy UFC. Většinu souboje nad Dustinem kontroloval a ve třetím kole si navíc došel pro výhru škrcením. Následně se však chopil mikrofonu a celý svět informoval o tom, že způsob, jakým se propagoval jeho zápas s Poirierem, by měl být příkladem i ostatním sportovcům a organizacím.

„Dnes jsme ukázali, co je v MMA prioritou číslo 1. Je to respekt. Je to ta první věc, kterou vás učí váš trenér, když vstoupíte do tělocvičny. Musíte respektovat jeho, vaše kolegy a uklízet po sobě. MMA není o hloupých kecech,“ vysvětloval Khabib.


Ač se to tak mnohým z nás zdát nemusí, Khabib nikdy nebyl zastáncem tzv. „trash-talkingu“, který do jisté míry vyhrotil Conor McGregor svým vystupováním.

„S Conorem jsme toho proti sobě měli hodně, spoustu šílených věcí, ale snažím se na to zapomenout. Všechno je o respektu, což jsme s Dustinem společně ukázali,“ vracel se ke slovu neomylný ruský šampion, na jehož skóre přibyla již dvacátá osmá výhra.


Chvíli po zápase si Dustin s Khabibem následně vyměnili trička, a ještě v ten moment si je oba dva vzali na sebe.

„Proč to triko nosím? Protože vím, že Dustin pořádá spoustu charitativních akcí. Proto si můžete být jisti, že to triko prodám a všechny peníze pošlu Dustinovi,“ dodával Khabib, jenž se snažil sdílet se svým soupeřem pocity. Poirier byl po zápase zlomený. Cítil, že se blížila jeho velká chvíle, na kterou trénoval celý život. Bohužel pro něho v ní ale neuspěl.


Další články