Sleduj nás

Khabib otočil: Když mi teď dáte lokaci, tak letím bojovat! A Conor je uplakánek, nikdy mě neporazí

Khabib otočil: Když mi teď dáte lokaci, tak letím bojovat! A Conor je uplakánek, nikdy mě neporazí

Zápletka jako hrom se nám vyrýsovala v pohádce zvané Khabib vs. Ferguson. Paradoxně 1. dubna Khabib na svém Instagramu prohlásil, že neopustí Rusko (ačkoliv mohl), čímž odpískal svůj zápas na UFC 249. Bránil se tím, že jsou všechny státy uzavřeny do karantény a šokovány situací, v jaké se aktuálně svět nachází, a jemu přišlo nefér, aby v takové době bojoval. Za tuto logickou úvahu byl ovšem zavalen vlnou kritiky, a možná i proto otočil.

„Pokud mi přímo teď dá UFC lokaci a pokud mi zajistí cestu z Ruska do jakékoliv země, pak budu bojovat. USA nebo Abú Dhabí, na tom nesejde, 100% budu bojovat, jen mi dejte lokaci,“ sdělil v online streamu Brettu Okamotovi poněkud rozhořčený šampion divize lehké váhy. A bodejť by se také nezlobil. To, že nezná lokaci, není přece jeho chyba. Nezapomínejme, že to bylo UFC, které ho poslalo z USA zpátky do Ruska, kde měl čekat na další pokyny.  

„Každý den píšu Danu Whiteovi zprávy: ‚Dej mi lokaci. Dej mi lokaci. Kde je má lokace?’ A až doteď nic nevím. Tohle není má chyba. Okolo se děje spousta šíleností a mně chybí odpovědi,“ říkal Khabib, čímž vyjasňoval situaci. 


Zároveň se obrátil i na fanoušky. „Rozumím tomu, že jsou lidé naštvaní. Tohle je pro ně snový fight. A je to i můj snový fight. Nikdo neví, kolik jsem pro to obětoval a kolik peněz jsem na tom tratil. Opravdu hodně, hodně peněz. Fergusona jsem si vybral, protože ho potřebuji pro svůj odkaz, je to těžký soupeř. Samozřejmě, že jsem si mohl vybrat lehký zápas proti kuřeti (Conor McGregor), ale já si vybral tu těžkou cestu. S Fergusonem jde o největší zápas v dějinách UFC,“ zmiňoval, čímž poukazoval na to, že on i Tony drží v rámci organizace šňůru dvanácti výher v řadě. Duel takto velkých rozměrů zde opravdu ještě nikdy nebyl.


Jakmile se Khabib ve středu vyjádřil, že během této koronavirové krize nebude bojovat, ozval se i dávný rival Conor McGregor. Ten se ruského Orla snažil sestřelit na sociálních sítích a začal naznačovat, že je připravený v boji s Fergusonem dělat náhradu, která je teď (jak to často Conor říká) na své výkonnostní špici. Vedle těchto poznámek ještě vstoupil do Khabibova živého instagramového vysílání, kde se pokoušel přitáhnout pozornost. 

Nastal tedy čas, aby mu Orel vrátil úder. „Víte, jak Conor vypadal? Jako stará prostitutka, která se snaží získat pozornost," sdělil Khabib a pak na to navázal podrobněji. „Když jsem Conora naposledy zničil, vymlouval se na nohu a na to, že nebyl v dobré formě. Proč si myslí, že teď by byl v dobré formě? Jak o něčem takovém může vůbec mluvit? Rozmlátil jsem mu ksicht a on odklepal a teď se vymlouvá na špatnou formu?“ ptal se.


Následně poukazoval na nejasnosti. „Před pár dny jste mohli Conora slyšet, jak pobízí lidi, aby nikam nechodili, aby zůstali doma a opatrovali se. Teď se snaží mluvit o tom, že je ve skvělé formě a je připravený okamžitě bojovat. Jak může takový člověk, který je vystrašený z koronaviru a zavřený celé dny doma, hovořit o formě?“

Pak tedy přišla i připomínka. „Co se stalo 6. října 2018? Co se stalo, když měl Conor šest měsíců na přípravu, kde mohl dělat absolutně všechno, co jen chtěl, ale pak přišel do klece a odklepal jako kuře. A to i navzdory tomu, kolik špatných věcí před zápasem řekl. Takže o jaké formě jako teď mluví? Takhle se podle mě vyjadřuje falešný člověk. Já jsem skutečný. Možná se to někomu nelíbí, ale já jsem skutečný,“ uvedl Khabib, čímž narážel na rozdílnosti mezi ním a svým ústředním sokem.

Pak ovšem přišlo i osobní popíchnutí, které mohlo nakopnout všechny fanoušky slavného Ira. „Tak dlouho, dokud tady budu já, zůstane Tony Ferguson maximálně dočasný šampion. A Conor… to pokaždé bude dvojka (tedy za Tonym). Conor bude pokaždé dvojka, pokaždé! Nikdy si se mnou v kleci nebude vědět rady. Uvnitř klece je nulový. Přesně jako když jsme spolu bojovali. Co udělal? Vůbec nic! Lidé mluví o jeho famózním postoji... Já mu dal celé kolo v postoji...,“ zakončil ruský vládce z divize lehké váhy UFC.

Khabib ConorDalší články