Sleduj nás

Khabib odhalil, v jakém kole se chystá Fergusona ukončit

Khabib odhalil, v jakém kole se chystá Fergusona ukončit

Šampion Khabib „The Eagle“ Nurmagomedov (28-0) prozradil, jak vidí výsledek své další obhajoby, kterou svede proti Tonymu „El Cucuy“ Fergusonovi (25-3).

Střet dvou aktuálně nejlepších bojovníků divize lehké váhy je v plánu na 18. dubna. Původní místo konání nás sice odkazovalo na New York, ale protože se vesměs již celá Amerika zavírá do karantény, pak se dá očekávat, že bude turnaj UFC 249 přesunut a možná i odložen. Na kdy a kam? To ještě nikdo neví. Počítá se ovšem, že až na ten zápas dojde, Khabib bude připraven.

„Tento zápas musí konečně proběhnout, protože jde o náš odkaz. Já a Tony tvoříme špičku lehké váhy UFC, ale absolutně nejlepší může být jenom jeden z nás. To je ten důvod, proč mi na tomhle duelu tak záleží, protože se jedná o opravdovou výzvu. Tohle je přesně ten typ souboje, po kterém vznikají legendy. Nikdo už nebude moct zpochybnit to, co jsme dokázali,“ reagoval ruský Orel.

A právě on věří, že bude tím, kdo přetrhne soupeřovu dvanáctizápasovou výherní šňůru. „Nebude to lehké, protože je Tony nejtěžším soupeřem, jakého tu můžu potkat, ale i tak věřím ve své schopnosti. Rozhodně budu vyhlížet zakončení. O to mi jde. Tipuji druhé nebo třetí kolo,“ doplnil Khabib, jehož prvotním záměrem bude Fergusona donutit odklepat.


Co je ale pro nás nejdůležitější, je to, aby se tato bitva opravdu uskutečnila. Jak se Dana White nechal slyšet, tak on i jeho zástupci budou usilovně hledat místo, kam by se mohl turnaj UFC 249 s celou jeho kartou, jejíž součástí je i Mach Muradov, přesunout. Nebude to v New Yorku, ba dokonce to nebude ani v USA, ale i kdyby to mělo být „na měsíci“, boje se prý dočkáme. Pokud by se žádné vhodné místo do začátku dubna nenašlo, pak by se přinejhorším celý galavečer přesunul na nejbližší možný termín.


Další články