Sleduj nás

Khabib: Občas své soupeře musím šetřit, abych jim neublížil

Khabib: Občas své soupeře musím šetřit, abych jim neublížil

Khabib Nurmagomedov je jedním z nejlepších MMA zápasníků světa. Jsou jeho zkušenosti ale opravdu natolik dobré, aby se před svými soupeři musel krotit?

Ruský šampion ve službách UFC se pyšní přepychovým skóre 28-0-0, doposud v profesionální kariéře ještě nenašel přemožitele. Jediné prohry, kterou pamatuje, se dočkal ve svých začátcích během sambo turnajů. Tehdy ho jeho soupeř udolal pouze na body.

Khabib těží zejména ze své skvěle propracované země, kterou nedisponuje v UFC nikdo jiný. Za vše vděčí jak tvrdé píli, tak podpoře od svého otce, jenž zastává roli kouče a nedovolí, aby jeho syn na chvíli vypustil. 


„Pamatuji si ve své kariéře několik zápasů, ve kterých jsem se musel krotit. To je ten důvod, proč se svými soupeři během zápasu rád mluvím. Říkám jim, aby se vzdali. Nechci jim nijak ublížit,“ přiznával ruský šampion před mnoha diváky na kanálu RT News. 


Nurmagomedov to uvedl na příkladu. „Když jsem třeba držel něčí ruku v takové pozici, že jsem jí mohl zlomit, tak jsem nikdy nešel do extrému. Vše jen do takové míry, aby protivník odklepal. Vím, že děláme drsný sport, ale mým úmyslem určitě není v něm někomu ublížit... tedy až na jednoho člověka,“ rýpnul si do McGregora. 


Další články