Sleduj nás

Khabib: Kdo si nezkusil wrestling, ten neví, co je to bolest

Khabib: Kdo si nezkusil wrestling, ten neví, co je to bolest

Doposud neporažený šampion z divize lehké váhy se v jednom ze svých posledních příspěvků rozhodl nastínit, proč on sám se věnuje wrestlingu, díky němuž dokáže eliminovat přednosti svých protivníků.


Khabib Nurmagomedov je považován za nejlepšího „zemaře“ v UFC. Mnoho jeho soupeřů, ba dokonce i sparingpartnerů, před střetem s ním tvrdilo, že si mysleli, že měli dobře promakanou zem i dobrou obranu proti strhům. Jakmile však potkali Khabiba, jejich přesvědčení náhle tvrdě narazilo.

„Pokud jste nikdy v životě nezkusili wrestling, pak ani nemůžete vědět, jaké to je procházet si obtížemi,“ vzkázal pravděpodobně všem svým „kritikům“, kteří zastávají názor, že válet se dokáže každý. Kdežto pravá krása kvalitního souboje pochází z postoje.

Khabib Nurmagomedov komentuje situaci v UFC

Orel je však jiného názoru. „Abyste pochopili, co to wrestling vůbec je, musíte zaprodat svou duši tréninku a věčnému se ‚válení‘ na podložkách. Ve wrestlingu musíte trpět, trpět a zase trpět, dokud nezlomíte sami sebe. Tohle je wrestling, žádná hra,“ poukazoval.


Ve prospěch Khabiba mluví i to, že má za svými zády jednoho z nejlepších učitelů – svého vlastního otce Abdulmanapa Nurmagomedova. To on mu do hlavy vtloukl všechny základy a pod přísným dohledem se postaral o to, aby jeho syn nikdy nepolevil. Proto je z něj dneska šampion v největší MMA organizaci světa, kde zatím ještě nenašel přemožitele.


Další články