Sleduj nás

Khabib chystá tři zápasy během osmi měsíců. Mezi kandidáty nechybí Poirier, GSP, ale ani McGregor!

Khabib chystá tři zápasy během osmi měsíců. Mezi kandidáty nechybí Poirier, GSP, ale ani McGregor!

Pomalu se blíží doba, kdy se Khabib Nurmagomedov opět postaví do nitra oktagonu, aby mohl potvrdit svůj status neomylného šampiona divize lehké váhy. Jaké instrukce tedy předal svému manažerovi a na jaké soupeře se můžeme těšit?

Hned na úvod je potřeba připomenout, že se bavíme o čase, kdy ruskému šampionovi vyprší stopka, jíž mu udělila Nevadská atletická komise. Khabib by se měl vrátit do klece 7. září během UFC 242, kdy jej bude čekat současný prozatímní mistr Dustin Poirier. Po tomto duelu by měl Eagle znovu zápasit ještě v prosinci a následně v dubnu nového roku - tedy tři fighty v rozpětí osmi měsíců.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Khabib mi dal velmi specifické instrukce,“ pravil Ali Abdelaziz, Orlův manažer, který se představil jako host stanice ESPN. „Řekl mi, že by chtěl bojovat v září, v prosinci a v dubnu,“ potvrzoval, přičemž poodhalil jedno překvapení. „Ten třetí zápas by měl být proti St-Pierrovi. Pokud se do té doby zvládne připravit a vyřeší si to s UFC.“

GSP se sice momentálně nachází v důchodu, přesto už naznačil, že by z něho mohl vystoupit… pokud by se tu objevil zápas, který by za to stál. Připraven na to kupodivu je. Dle svědectví svého tréninkového parťáka na sobě bývalý šampion dvou divizí maká jako za mlada. A to doslova.


Čtěte také: Chystá GSP záhadné překvapení? Podle sparingpartnera prý stále trénuje jako o život

Kdyby však GSP odmítl, nic se neděje, divize půjde dál. „Nemůžeme ji déle pozdržovat. Hlavně ne teď, když je tu tolik velkých kandidátů, kteří čekají na svou příležitost,“ vracel se ke slovu Abdelaziz, jenž si je vědom toho, jak je to nepříjemné, když někdo musí čekat na svou šanci, pokud je hlavní šampion mimo hru. Podobně nepříjemná situace se nedávno přihodila v těžké váze, kde Daniel Cormier čekal dlouhé týdny (až měsíce) na fight s Brockem Lesnarem, který mu nakonec oznámil, že svou MMA kariéru končí, což namíchlo takové borce, jako je Stipe Miocic nebo Curtis Blaydes.


Zpátky ke Khabibovi ale. Na jeho současné smlouvě mu zbývá odmlátit jen jeden zápas, o novém kontraktu se přitom nějak výrazně nemluví. Znamená to tedy změnu? „Mám jasné instrukce a ty zní tři zápasy,“ odpovídal Abdelaziz, čímž vlastně naznačil, že se nejspíše podpisu nové smlouvy brzy dočkáme. „Khabib to dokázal už několikrát předtím. Minulý rok bojoval s Barbozou, Iaquintou a McGregorem, a to vše v rozpětí ani ne jednoho roku. Teď si moc přeje zápas s Georgesem, snad k tomu dojde. Kdyby ne, může to být jakýkoliv jiný vysoce postavený uchazeč.“

A vzhledem k tomu, že se bavíme o uchazečích, nelze nevzpomenout jméno Conora McGregora. Také on spadá v úvahu? „Abych byl zcela upřímný, Conor si nejprve musí svou šanci zasloužit. Jestli chce odvetu, musí vstoupit do klece a porazit Justina Gaethjeho, Tonyho Fergusona nebo Donalda Cerroneho. Pokud ani tohle nezvládne, pak to pro nás není vhodný soupeř. Takto to cítím nejen já, ale i celý náš tým,“ doplnil Abdelaziz.

Na závěr nezbývá nic jiného, než si trochu zaspekulovat. Pakliže McGregor opravdu touží po odvetě s Khabibem, je více než logické, že si cestu k němu musí probojovat. Doposud to jsou ale fighty s Cowboyem a Gaethjem, které odmítl (oba dva patrně kvůli tomu, že nedostal podíl na společnosti UFC a že by nebyl součástí hlavního zápasu večera, ačkoliv přesný důvod zamítnutí zápasu s Gaethjem odhalen nebyl). Ferguson mu i kvůli své zdravotní absenci ani nabídnut být nemohl. 


S ohledem na to, že Donald Cerrone aka „Cowboy“ právě na UFC Fight Night 151 přemohl Ala Iaquintu, dostal se do velmi slibné pozice pro boj o titul. Kdyby nebyl v plánu jako první souboj Khabiba s Poirierem, určitě by svou šanci dostal už nyní. Teď si musí buďto počkat, nebo si zkusit domluvit již jednou avizovaný zápas s Conorem. I když by z něho zisk žádného pásu neplynul, určitě by v něm šlo o pěkné peníze.

Jak zní tedy nejpravděpodobnější fight plan pro Khabiba s Conorem, budeme-li se držet těchto indicií založených na aktuálním rankingu jednotlivých účastníků?

Potencionální soupeři pro Khabiba: Poirier, McGregor (Cerrone), St-Pierre (nebo nějaký nový no. 1 contender)
Potencionální soupeři pro Conora (za předpokladu, že se opravdu vrátí): Cerrone (Gaethje, Ferguson), Khabib 


Další články