Sleduj nás

Khabib bere svou boxerskou misi opravdu vážně, promotéři by ho rádi viděli v ringu už teď v létě

Khabib bere svou boxerskou misi opravdu vážně, promotéři by ho rádi viděli v ringu už teď v létě

Ačkoliv má stále platnou smlouvu s UFC, s tím si momentálně Khabib hlavu lámat nehodlá. Doposud neomylný šampion z divize lehké váhy odhalil své plány na léto, které zahrnují boxerské klání, jež by mělo určit, kdo je opravdový, jediný a především neporažený král džungle.

Tato zkouška ohněm by podle prvních předpokladů měla nastat mezi ním a Floydem Mayweatherem. Promotéři z Ruské boxerské organizace navíc přislíbili, že jim k této bitvě zpřístupní největší stadion v celé zemi, a tím jsou Lužniki, které v jeden moment pojmou téměř až 81 tisíc diváků.


Khabib Nurmagomedov sice přiznal, že jej v rámci UFC láká duel s Georgesem St-Pierrem (a že je ten zájem oboustranný), nicméně nechce jej podstoupit dříve, než mu vyprší již ta několikrát avizovaná stopka, jíž mu vystavila Nevadská atletická komise.

V rámci této „pauzy“ The Eagle piluje box, co se jen dá, neboť nehodlá o svůj čistý štít neporazitelnosti přijít nadarmo. Umar Kremlev jakožto hlavní představitel Ruské boxerské federace prozradil, že nyní před ním a jeho klientem jsou zhruba 3 měsíce, aby doladili nedostatky.


„Usilovně spolu pracujeme na tom, abychom z něj udělali prvotřídního boxera. Samozřejmě, že nikdy nic nejde hned, ale máme v našem rohu jen ty největší profesionály, co se mu budou snažit v této proměně pomoct,“ svěřoval se Kremlev.

Khabib si ze všeho nejvíc přeje souboj s Mayweatherem, avšak ten v posledním rozhovoru přiznal, že ani on není všemocný a cítí, že čím déle bude čekat a čím častěji se bude vracet, mohla by i jeho neprůstřelnost být jednou prolomena.


„Jméno soupeře nemohu prozradit, protože je stále všechno teprve ve stádiu jednání,“ pokračoval Kremlev. „Chceme však, aby protivníkem byl buďto Mayweather, anebo Pacquiao. A pak samozřejmě i to, aby se ten zápas uskutečnil toto léto v Lužnikách,“ dodal.

Спасибо Али за тренировку. #boxing

Příspěvek sdílený Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov),Další články