Sleduj nás

Khabib: Během mé aktivní doby jsem byl lepší jak Jon Jones. A tohle je důvod

Khabib: Během mé aktivní doby jsem byl lepší jak Jon Jones. A tohle je důvod
Khabib odhalil, že byl za MMA jedničku označován právem, i když měl takový Jon Jones na svém kontě mnohem více úspěšných obhajob.

Každá éra má nějakého svého nejlepšího bojovníka a přibližně mezi lety 2018-2020 zejména v UFC vládl Khabib „The Eagle“ Nurmagomedov. Tedy ten bojovník, který za celou svou profesionální kariéru nenašel byť jen jediného přemožitele.

Ruskému Orlovi je vyčítáno, že na svém bezchybném skóre 29-0 nemá více skalpů zvučných soupeřů, přesto mu jeho dosavadní rekord stačil k tomu, aby ho UFC vystavilo na samotný vrchol pound-for-pound žebříčku (napříč váhovými kategoriemi).


„Jestli jsem měl 30-0, 29-0 nebo 15-0, na tom zase až tak nezáleželo. Podstatné bylo, že jsem bojoval a ukázal jsem lidem, co ve mně je. Dostal jsem se na vrchol pound-for-pound žebříčku, protože jsem si to zasloužil. Ne Jon Jones, ne Kamaru Usman, ale já,“ sdělil Nurmagomedov.

A čím že si to nejvíce zasloužil? „Protože jsem všechny své soupeře zničil. Kdokoliv se přede mě postavil, toho jsem zmasakroval. Jon Jones nemohl být jedničkou, když jsem já byl aktivní, protože měl spoustu fightů velmi těsných,“ poznamenával.


„Jen si vzpomeňte na duely Jones vs. Thiago Santos, Anthony Smith, Dominick Reyes a mnohé další. Ve všech Jon nepředvedl nějaký dobrý výkon. Svých největších úspěchů se dočkal během dopingové éry. To já nikdy nedopoval, a přesto jsem všechny ničil,“ dodal Khabib pro ESPN.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články