Sleduj nás

Když pro ně riskujeme, mohli by nám připlatit, nabádá Gaethje. Nejen UFC to prý nebere dost vážně

Když pro ně riskujeme, mohli by nám připlatit, nabádá Gaethje. Nejen UFC to prý nebere dost vážně

Justin Gaethje byl v posledních dvou letech pokaždé nominován na jednoho z kandidátů za fight roku, avšak ani v jednom případě z toho jeho peněženka nic navíc nepocítila. „Je na čase to změnit,“ říká.

Tato změna by se neměla týkat jenom UFC, Justin doufá, že si z ní vezme příklad více organizací z celého světa. Všichni zápasníci, a v MMA obzvláště, riskují své zdraví v boji jeden na jednoho, kde při nevydařeném pokusu, jenž si vyžádá měsíce léčení, nedostanou zaplaceno tolik, kolik by si zasloužili.

Justin Gaethje byl v posledních dvou letech pokaždé nominován


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Jsem z toho opravdu naštvaný,“ neskrýval Gaethje svou zlobu. „Můžete se snažit, být zahrnuti v těch největších fightech roku, ale jakmile nemáte přezdívku Conora nebo Jonese, vaše výplata to nijak nepocítí. Všichni přeci riskujeme stejně, tak proč bychom si i stejně nemohli rozdělit odměny,“ uvádí.

Co potom mají říkat ta méně zvučná jména. „Já jsem jeden z mála, co se tu snaží psát historii, ale vesměs se tu najde spousta dalších, kteří si nechají namlátit za hloupých 10 tisíc. To vás na dlouho nevytáhne,“ nabádá ke změně.


„Jsme tu od toho, abychom lidi bavili, takže když do toho pro vás dáváme srdce, pojďte nám za to i zaplatit,“ doplňuje a zanechává za sebou myšlenku i toho, aby se zrušily bonusy za fighty večera, které by se rozdělily mezi poražené zápasníky, aby ty rozdíly nebyly tak markantní.


Další články