Sleduj nás

Když je pusa větší jak dovednosti. Šampionův trenér popsal, jak by Adesanya zničil Chimaeva

Když je pusa větší jak dovednosti. Šampionův trenér popsal, jak by Adesanya zničil ChimaevaFOTO: UFC

Až se jednou Khamzat Chimaev dostane k boji o pás střední váhy, šampion Adesanya na něj bude připravený. A to velice, velice dobře, hovoří trenér.

Khamzat je momentálně bez soupeře, a i když se mu nějaké nabídky rýsují, zejména ta na duel s Kamaru Usmanem pro říjen v Abú Dhabí, stále se nemůžeme bavit o něčem vyloženě oficiálním.

Švédský Vlk hlásí, že by si přál jít o titul, a pokud se k němu nemůže dostat hned teď, tak porazí to nejvíce zvučné jméno, které jen půjde, aby si tu šanci zajistil. Cítí totiž, že je pro něho Israel Adesanya velice hratelný soupeř, kterého by ukončil hned v prvním kole. Na takto silné řeči ale už musel reagovat šampionův kouč Eugene Bareman.

„Chápu, proč tohle Chimaev dělá, chce se totiž propagovat, ale ve skutečnosti jsou jeho řeči větší jak jeho činy. Opravdu si myslí, že by Adesanyu porazil prakticky bez tréninku? Opravdu věří tomu, že tam naběhne, stáhne Izzyho na zem a donutí ho odklepat do dvou minut? Prosím vás, nenechte se vysmát,“ řekl Bareman coby jako poslední host Submission Radia.

„Souhlasím maximálně s tím, že by se jednalo o divácky atraktivní zápas, který by budil velkou pozornost, ale na druhou stranu věřím, že by se Izzy na zem stáhnout nenechal. On je tak vyspělý, že si bude Chimaeva lákat do pasti, a když se pokusí o nějaký takedown, tak ho trefí naskočeným kolenem,“ myslí si.


„Nesmíme zapomínat ani na to, že stáhnout na zem někoho ve střední váze je těžší než ve veltru. Tady Khamzat spálí více energie. A co jsem viděl, v prvních kolech jí nechává vážně hodně. Takže opět by záleželo na nás a naší taktické přípravě. A já věřím, že bychom to dali dohromady tak dobře, že by Chimaev neměl šanci,“ poznamenal Bareman.


Další články