Sleduj nás

Kdo má největší šanci Jonese porazit? Daniel Cormier odhalil svůj tip! Reyes to prý není…

Kdo má největší šanci Jonese porazit? Daniel Cormier odhalil svůj tip! Reyes to prý není…
Bývalý šampion dvou váhových divizí Daniel „DC“ Cormier (22-2-0) odhalil, kdo podle něho může „konečně“ porazit největší MMA hvězdu současnosti – Jona „Bonese“ Jonese (25-1-0).

Na aktuálního krále polotěžké váhy čeká již nadcházející víkend další povinná obhajoba. V té se utká s ambiciózním vyzyvatelem Dominickem „The Devastator“ Reyesem, jenž v rámci profesionální MMA kariéry ještě nepoznal hořkost porážky (12-0-0). Budou mu však jeho předchozí zkušenosti na mocného lamače kostí stačit?

„Nemyslím si, že se v polotěžké váze nachází vůbec někdo, kdo by Jona mohl ohrozit,“ pravil co nejupřímněji Cormier, který sám s Jonesem dvakrát bojoval, ani jednou ho však porazit nedokázal.


„Všichni víte, jaký je můj postoj k Jonovi, ale pravda je taková, že je dobrý… je opravdu ku*evsky dobrý. Sám se považuji za jednoho z nejlepších a dvakrát jsem s ním prohrál, což jenom dokazuje, jak výjimečný je,“ chválil svého přemožitele dnes už čtyřicetiletý válečník.

Kdo tedy má šanci Jonese porazit? „Myslím si, že to bude jedna z těch těžkotonážních goril. Někdo s obřími prackami a ohromnou silou,“ pravil Cormier a prstem tak nenápadně ukazoval na Francise Ngannoua, jednoho z vrchních uchazečů pro boj o titul.


Jona Jonese čeká na UFC 247 dost možná poslední obhajoba svého pásu z kategorie do 93 kilogramů. Pokud se mu podaří úspěšně zastavit Dominicka Reyese, pak přejde, jak sliboval, do těžké váhy, kde se rovněž pokusí útočit na zlato.

„Myslím si, že to je rozumný krok. Jon svou divizi již ovládl. A historii píšou lidé, kteří utečou ze své komfortní zóny,“ uzavíral Cormier.

Další články