Sleduj nás

Každý bojovník chce do UFC, i já bych se tam rád vrátil, říká Pešta

Každý bojovník chce do UFC, i já bych se tam rád vrátil, říká Pešta

Zcestovalý Viktor Pešta se po dobrodružstvích v zahraničních vodách nyní opět usadil na českém území, kde hodlá nakopnout svou ztracenou kariéru. První vážnější zkouška, která ho mohla nasměrovat na cestu zpět, mu sice nevyšla, ovšem druhé se určitě lekat nebude. Ta by už ale měla přijít v polotěžké váze, nikoliv v těžké.

Devětadvacetiletý příbramský rodák se v rámci Oktagonu 15 postavil proti Michalovi Martínkovi. V zápase, kde však měl být papírovým favoritem, nečekaně padl ještě v prvním kole, což zapříčinilo, že udělal další krok směrem zpět.

„Podle sázkařů jsem nastupoval jako favorit, ale bohužel mi praskla čelist a nemohl jsem pokračovat. Takové věci k našemu sportu patří,“ litoval ve zpovědi pro info.cz Pešta, jehož tvář se od toho osudného dne začíná již pomalu hojit.


Volný čas se proto snaží využít k jinému boji. „Momentálně nejvíc bojuju se sociálníma sítěma. Lidi, co mi pomáhají s PR, do mě neustále hučí, že musím být aktivnější na facebooku a instagramu, což se mi daří jen tak napůl.“


Internet přináší zápasníkům nové možnosti. Viktor Pešta se možná jako druhý Čech dostal do UFC, přesto nebudí na domácí scéně takový rozruch jako někteří jeho (v tom světovém měřítku) méně známí konkurenti. Odpovědí na tuto hádanku jsou právě ony sociální sítě, které lidem přibližují nejen přípravu zápasníků, ale i bojové sporty obecně.

Velký otazníkem je, zdali si Pešta svými výkony v polotěžké váze řekne o další lukrativní vstupenka do MMA ligy snů. „Každý bojovník chce do UFC a i já bych se tam rád vrátil. Po posledním zápase se to ale hodně vzdálilo a já teď určitě budu zápasit dál tady v Česku. Pravděpodobně budu pokračovat v polotěžké váze, ale samozřejmě záleží, jaké budou nabídky a podobně.“


Pro svou přípravu využívá jen ta nejlepší místa. „Trénuju po světě, protože se chci vzdělávat a zlepšovat, jak jen to jde. Tenhle sport je hrozně mladý a pořád se vyvíjí, proto je dobré trénovat tam, kde znají nejnovější trendy. Posledních pár let trénuju v klubu Hard Knocks 365 na Floridě. Chci trénovat tam, kde je to nejlepší, a to bohužel v Česku není,“ uzavíral pro info.cz příbramský bijec.


Další články