Sleduj nás

Kašlat na pásy, pojďme předvést historický zápas! nabídl se Cejudovi další šampion

Kašlat na pásy, pojďme předvést historický zápas! nabídl se Cejudovi další šampionFOTO: UFC

Cejudo prohrál na turnaji UFC 288 s Aljamainem Sterlingem, ale i po neúspěšném návratu zůstává velice vysoko v hledáčku druhého šampiona.


Současný mistr divize muší váhy UFC Brandon Moreno má sice na léto domluvenou povinnou titulovou obhajobu s Alexandrem Pantojou, ale očividně se už s předstihem nezodpovědně dívá i za ni.

Než se Cejudo rozloučil s UFC, vládl muší a bantamové váze. Kdyby mu tehdy Dana White dal novou smlouvu s lepší výplatou, do žádného předčasného důchodu by nešel. Jenže ego a požadavky bývalého šampiona byly dost vysoké, a tak se na tři roky cesty obou stran rozešly.

Po této dlouhé pauze Henry oznámil, že se chce pokusit přepisovat rekordy, dokud na to má ještě síly. Hned úvodní comeback fight mu však nevyšel, jelikož v bantamu podlehl Aljamainu Sterlingovi. A teď, pokud by chtěl, může jít proti druhému šampionovi. Jen možná nebude ve hře titul, záleží, jak se rozhodne.

„Hej, Henry, neodcházej znovu do důchodu!“ žádal jej muší šampion Brandon Moreno. „Prosím, počkej na mě. V červenci vyhraju svůj zápas a pak přejdu za tebou. Kašlat na pásy, pouze ty a já v Mexiko City!“ napsal skrze svůj Instagram.


„Můžeme si to dát v bantamu, nedělá mi to problém. A kdybys trval na titulu, půjdeme o ten můj v muší váze. Jsi legendou tohoto sportu a já tě plně uznávám. Pojďme dát lidem fight, na který nezapomenou!“ pobízel jej.

Jelikož kdysi dávno býval Cejudo vládcem muší váhy, ve které o svůj pás nepřišel v boji, nýbrž se jej vzdal dobrovolně, aby nebrzdil divizi, může si klidně říct o další titulovou šanci. White by mu jistě rád vyhověl.

Druhý scénář je takový, že se Moreno skutečně přesune s vahou nahoru a proti Henrymu se postaví v divácky atraktivním utkání, do něhož pouze nebude vhozen žádný opasek… Problém pouze je, že nevíme, co po prohře se Sterlingem chce sám Cejudo.Další články