Sleduj nás

Karlos Vémola: Nemyslím si, že jsem nejlepší bojovník MMA v Československu, já to totiž vím!

Karlos Vémola: Nemyslím si, že jsem nejlepší bojovník MMA v Československu, já to totiž vím!

Karlos Vémola patří mezi nejznámější osobnosti české a potažmo i slovenské MMA scény, a proto není divu, že se o něm všude píše a že je jako takový pořád na očích. Napříč tomu se začalo spekulovat, kdo že je tou naprostou špičkou v rámci smíšených bojových umění, načež se dostavil Terminátor a řekl: „Nemá cenu něco řešit, jsem to já.“

I vzhledem k tomu, že je Karlos mnohými z diváků považován za naprostou špičku v oboru, nejprestižnější zápasnická organizace mu laso nehodila, když zaplňovala kartu pro UFC v Praze.

„Je škoda, že UFC nemá zájem o žádné bojovníky z Čech nebo Slovenska. Celou halu vyprodali během pár dnů, což by se jim třeba před třemi čtyřmi lety určitě nepodařilo, kdyby nebylo toho, co jsme my (zápasníci, promotéři, trenéři s XFN atd.) za to dobu dokázali,“ bral si část zásluh dnes již třiatřicetiletý rodák z Olomouce.


Karlos Vémola patří mezi nejznámější osobnosti české a potažmo i slovenské MMA scény

On sám se na letošní UFC už nechystá. „I kdyby mi přišla nabídka, odmítnul bych ji, protože už je moc pozdě. Člověk potřebuje čas, aby se mohl na tak velkou událost připravit,“ svěřoval se, přičemž nepochyboval, že se UFC do Prahy bude ještě rádo vracet. „Když viděli, jak rychle se vyprodaly lístky, pak jsem přesvědčený, že se tu ještě ukáží,“ dodával.


Jakmile se dostavila otázka, zdali si o sobě myslí, že je nejlepší bojovník na československé scéně, objevila se klasická „terminátorská“ odpověď. „Já si to nemyslím, já to totiž vím. Jsem jediný zápasník, který to dokazuje dnes a denně. Jsem furt ve střehu, ničeho se nezaleknu, jsem ochotný přijímat výzvy od kohokoliv,“ objasňoval své přesvědčení.

S tímto tvrzením je i velmi často spjato motto „Lvi žerou první“. Jak to tedy vzniklo? „Lev je nejmoudřejší zvíře, je to král zvířat a džungle může mít jenom jednoho krále. Co se týká MMA scény, není tu nikdo lepší, než jsem já, a proto to přirovnání. Já jsem český lev!“ vysvětloval v rozhovoru pro sport7.sk.

Spojíme-li si to dohromady, Karlos stále doufá, že jej tato dřina, díky níž si vysloužil přezdívku „best of Czechoslovakia“, dožene zpátky na vrchol. „Dostat se zpět do UFC je jedním z mých hlavních motorů, proč tohle všechno vůbec dělám. Z posledních 16 zápasů jsem 15 vyhrál. Půjde-li to takhle dál, nemyslím si, že by se mi to nepodařilo,“ uzavřel Vémola.Další články