Sleduj nás

Kareše drsný barmský box nadchl a zvažuje pokračování. XFN zveřejnilo čísla prvního turnaje

Kareše drsný barmský box nadchl a zvažuje pokračování. XFN zveřejnilo čísla prvního turnaje

Petr Kareš se po dvouleté pauze opět oblékl do bojové nálady, když během sobotního večera vystoupil v nitru klece proti silnému Pirátovi Krištovičovi. Zápas, který měl mít dle papírových předpokladů jasný průběh, nakonec skončil remízou. I tak diváci mohli na vlastní oči vidět, co drsný barmský box přináší.

Duel mezi zmíněnou dvojicí byl vypsán na pět kol, přičemž jediný způsob, jakým mohl jeden nebo druhý dosáhnout vítězství, byl knokaut. Pokud by KO nepřišlo, tak je zápas automaticky veden jako remíza, což se přesně projevilo v tomto případě.

„Chtěl jsem se hlavně rvát, cítil jsem se dobře v přestřelkách, i když to mohlo padnout KO na jednu i druhou stranu. Tam jsem chtěl zápas rozhodnout,“ napsal na svém Facebooku Kareš, i pro kterého byl tento zápas vstupem do nových bouřlivých vod. Zálibu v nich přeci jen ale našel. „Nyní mě čeká krátký tréninkový odpočinek a začne příprava na další zápas na jaře. Přál bych si, aby to bylo znovu Lethwei. Ten sport na mě zabral a rád bych se v něm rozvíjel. Budu příště mnohem lépe připraven - fyzicky, technicky i mentálně.“ 


Samuel Krištofič už dlouho před soubojem sliboval, že si půjde pro ukončení, ovšem když se jeho holé klouby měly několik minut setkávat s odolným tělem soupeře, tak pochopil, že ho nečeká žádná procházka růžovým sadem. Jak se později ukázalo, obě jeho ruce (konkrétně prsty) byly zlomené. Ve čtvrtém a pátém kole už jel jen na autopilota.


Společnost Double Red, která stojí v čele XFN, po turnaji v Bratislavě odhalila některá zajímavá čísla. Jednalo se o první akci na cestě za znovuzrozením. Organizaci čeká ještě spousta práce, avšak jisté slibné záchvěvy, že by to mohlo vyjít, tu jsou už nyní.

„Prodali jsme odhadem 2300 vstupenek, přes 3000 diváků sledovalo živě naše PPV, 2700 lidí sledovalo live stream na instagramu a další tisíce na O2 TV Sport a Orange Sport. Jsme spokojeni, i když bychom byli rádi, pokud by se podařilo prodat halu hned při comebacku, ale taková očekávání jsme vzhledem k nedávné minulosti organizace samozřejmě neměli," zhodnotil pro sport.cz majitel Double Red Marcel Kolenička.


Na další galavečery se prý můžeme těšit v roce 2020. Druhý z nich je ohlášený na 6. březen v Praze.


Další články