Sleduj nás

Kamaru Usman reaguje na prohru s Edwardsem: Rozhodčí to zvorali! Bude další zápas?

Kamaru Usman reaguje na prohru s Edwardsem: Rozhodčí to zvorali! Bude další zápas?FOTO: UFC

Kamaru Usman si je jistý, že se s Leonem Edwardsem minimálně ještě jednou uvidí. Už jen proto, jak ho nyní zařízli bodoví rozhodčí.

Leon Edwards je člověkem, který Usmanovi přeťal jeho patnáctizápasovou vítěznou sérii v UFC, a co víc, v odvetě (celkově trilogii) potvrdil, že to vůbec nebyla náhoda. Na londýnském galavečeru nigerijského bojovníka porazil na body a obhájil tak svůj pás velterové váhy.

Jednalo se o čistou a férovou výhru. Dle veřejných reakcí se dá říct, že naprostá většina fanoušků souhlasí. Však Edwards dle dvou ze tří sudích vyhrál rovnou čtyři z pěti kol, ale Kamaru to tak stále necítí. To mimo jiné během pozápasového rozhovoru řekl v backstage Danielovi Cormierovi.

„Myslím si, že jsem udělal dost, abych ten zápas vyhrál. Vím, že to byl těsný fight, ale zároveň vím, že jsem ho vyhrál,“ sdělil Usman Cormierovi, přičemž stále polykal tu hořkou pachuť zklamání a „nezasloužené“ porážky.

„V každém případě to neznamená, že je toto konec cesty. Společně s trenéry si ten zápas vyhodnotíme, projedeme si chyby a dáme se do toho znovu. A jsem si jistý, že se s Leonem ještě aspoň jednou uvidíme, protože ten fight byl moc těsný na to, abychom to mohli takhle uzavřít,“ vyřkla jindy obávaná „Nigerijská noční můra“.


Kamaru to neměl daleko od statusu nejlepší velterové váhy celé historie MMA. Někteří ji za ni dokonce už považovali, řadili jej právě před Georgese St.Pierra, ale dvě po sobě jdoucí prohry s Edwardsem vše změnily. Teď se to bývalý šampion pokusí vše napravit.


Další články