Sleduj nás

Kamaru Usman přemýšlí o životě po MMA. Prý je tu něco, v čem je ještě lepší než v zápasení

Kamaru Usman přemýšlí o životě po MMA. Prý je tu něco, v čem je ještě lepší než v zápasení

Už jedenáct zápasů v UFC neporažený šampion Kamaru Usman začal pomalu uvažovat nad tím, co přijde, až ukončí bojovou kariéru.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Každý z nás má nějakého koníčka a každý z nás je také dobrý v něčem jiném. Co se aktuálního mistra váhové kategorie do 77 kg týče, on je prý výtečný v jedné celkem privátní záležitosti. Asi byste to do něj ani neřekli.

„Přál bych si být manželský poradce, protože to je něco, v čem jsem opravdu dobrý.“ řekl přesvědčivě Usman. „Dělám to často a pokaždé jsem si zatím dokázal nad situací udržet nadhled. Svým přátelům jsem vždy dokázal poradit.“


Nigerijský šampion, jemuž letos v květnu bude 33 let, se tedy chce držet v pracovním nasazení i po konci MMA kariéry. Než ovšem nadejde ta chvíle, přeje si mít pořádně vyděláno a zanechat po sobě výraznou stopu.


„Rád bych stihl zápas ještě s Georgesem St. Pierrem, protože je to nejlepší veltr všech dob. Zároveň bych si chtěl vydělat 250 milionů dolarů, jelikož to je částka, která by měla zabezpečit mě i mé děti na celý život,“ vysvětloval muž, který má za sebou jednu úspěšnou obhajobu. V té druhé se již toto léto postaví proti Jorgemu Masvidalovi.

Svého snu stát se manželským poradcem se však bude držet i nadále. Ať už bude dostatečně zabezpečený, nebo ne.

„Chci dělat něco užitečného. Až tento svět jednoho dne opustím, chtěl bych odejít za lepších podmínek, než jsem do něho vstoupil,“ poukazoval Usman na své dětství, během něhož strávil osm let v Nigérii, než s rodinou emigroval do USA, kde se začal věnovat bojovým sportům. Jeho kořeny tkví ve wrestlingu, z něhož v roce 2012 přesedlal na MMA. Další články