Sleduj nás

Kamaru Usman: Edwards nade mnou vyhrál psychicky. Jako bojovník jsem podstatně lepší než on

Kamaru Usman: Edwards nade mnou vyhrál psychicky. Jako bojovník jsem podstatně lepší než onFOTO: UFC

Kamaru Usman mohl být historicky nejlepší velterovou vahou planety. Pak ale přišel Leon Edwards a jeho sen zničil.

Pomineme-li ten famózní head kick z poslední minuty pátého kola jejich druhého zápasu, tak by byl Kamaru Usman i nadále šampionem velterové váhy UFC. Bojový byznys je však nevyzpytatelný, nigerijský zápasník si nepohlídal jeden kop, přišel o mistrovský opasek, o svou sérii, a dokonce i prohrál celou trilogii, ve které si tak moc věřil. Jak sám nyní odhalil v interview pro Michaela Bispinga, zlomený nebyl fyzicky, nýbrž hlavně psychicky.

„Nemohu říct, že se na mě ta prohra kopem do hlavy nepodepsala. Naopak podepsala. Bylo těžké přijmout, že nejsem šampionem a že mě Leon porazil tímto šťastným, leč drsným způsobem. To jeho KO mi leželo v hlavě i před vstupem do trilogie, která probíhala v Londýně. A tam už jsem nebyl sám sebou,“ přiznával nyní po odstupu času Kamaru.


„Občas člověk musí přijmout, že je soupeř lepší. Já sám jsem však tuto skutečnost fakt dlouho skousával, protože i teď věřím tomu, že jsem podstatně lepší bojovník. Od obhajoby titulu mě dělilo pár sekund, pak přišlo KO, které změnilo nejen výsledek jednoho zápasu, ale vlastně i celé mé kariéry. Leon se mi dostal do hlavy,“ uváděl.

Vesměs se nám tedy potvrdilo to, o čem se celou dobu v MMA komunitě mluví. Pakliže nějaký bojovník dostane KO, obzvláště tak tvrdé KO jako Kamaru, pak nemusí být stejný jako předtím. V bojové praxi se to označuje pojmem „už je poznamenán“. Nigerijská noční můra, která tehdy ničila jednoho soupeře za druhým, je tomu pravým důkazem.


Hořkou pilulkou Usmanovi je i to, že nyní má na kontě tři prohry v řadě a k nějakým bojům o titul se znovu dostat nemusí. Je spíše otázkou, jak dlouho hodlá zůstat ještě aktivní.


Další články