Sleduj nás

Kam se hrabou Khabib i Makhachev, oba bych je zdolal, hlásí rozjetá lehká váha

Kam se hrabou Khabib i Makhachev, oba bych je zdolal, hlásí rozjetá lehká váha FOTO: UFC

Khabib má velkou kliku, že svou kariéru ukončil včas, jinak by se nevyhnul jasné porážce, míní rozjetý bojovník z divize lehké váhy UFC.

Beneil Dariush se patrně snaží povzbudit svého bojového ducha před velkou bitvou s Charlesem Oliveirou, s nímž se střetne v náhradním termínu 10. června na turnaji UFC 289 v kanadském Vancouveru. A jak už dobře víme, vítěz se prodere až k boji o pás, který aktuálně drží Islam Makhachev.

Dá se takový dominantní bojovník, jako je Islam, porazit? „To víte, že ano,“ odpovídal Dariush zcela jasně na dotaz v Submission Radiu. „Nejen že dá, ale navíc to i dokážu!“ chlubil se.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Údajně na jeho prvotřídní grappling zná účinný recept. „Makhachev mnohým lidem přijde jako taková dominantní síla, kterou nejde porazit, ale já jsem od samotného začátku tušil, kde budou jeho slabiny. Potíž je jen v tom, že jsem nesledoval záznamy jeho zápasů, takže jsem si to nemohl více ověřit. Teď jsem ovšem viděl jeho fight s Volkanovskim a musím říct, že už dokonale vím, co mu nejvíce vadí,“ mnul si Dariush ruce.

Oč se tedy jedná? „Volkanovski mi ukázal přesně to, co jsem potřeboval vidět. Potvrdil mi moje domněnky a já jsem teď prakticky stoprocentně přesvědčený, že bych Makhacheva porazil. Předtím jsem o tom trochu pochyboval, protože se naše styly zrcadlily a Islama všichni chválili až přechvalovali, ale teď už vím úplně vše, co jsem potřeboval, a až ta chvíle nadejde, budu perfektně připravený,“ navnadil Dariush.


A tím to zcela ještě nekončí. „Věřím tomu, že bych porazil jak Islama, tak i Khabiba, jen kdyby se v této hře zdržel déle. Khabib odešel do důchodu zrovna ve chvíli, kdy jsem mu začal klepat na dveře. A věřte mi, že jsem pro něho největší hrozbou v divizi,“ řekl o sobě Dariush.


Další články