Sleduj nás

Kam se hrabe UFC, stačil jeden zápas v PFL a mám vystaráno na celý život, chlubí se známý veterán

Kam se hrabe UFC, stačil jeden zápas v PFL a mám vystaráno na celý život, chlubí se známý veteránFOTO: UFC

Dlouhých jedenáct let působil Derek Brunson v UFC, ale pak stačil jeden zápas jinde a rázem má vystaráno na celý život.

Kolikrát jsme to už jenom slyšeli. UFC je největší MMA značka planety, ale to je tak jediné, čím se může chlubit a z čehož zápasníci mohou těžit. Co se platových podmínek týče, jinde se mají lépe. A jak se zdá, někde dokonce nepopsatelně.

Posledním příkladem nám je Derek „Blonde“ Brunson, který v UFC působil mezi lety 2012-2023. Za tu dobu podstoupil jednadvacet zápasů, ale že by z nich nějak vyžil, to se říct nedá. Minimálně aspoň dle jeho příspěvku na sociální síti X.


„Vydělal jsem si tak moc, že bych už nikdy nemusel znovu zápasit. Je to vážně skutečné, přátelé. PFL se o mě dobře postaralo,“ pochlubil se dnes již devětatřicetiletý americký veterán, který to vskutku nemá daleko do důchodu. Teď se aspoň nemusí tolik trápit, jeho bankovní konto se pořádně naplnilo.

 „PFL je skvělá organizace. Poslední turnaj udělal ze šesti zápasníků milionáře, včetně mě samotného. Nejsem si jistý, zdali by něco takového kdekoliv jinde bylo možné. Tohle může být začátek něčeho nového. Něčeho, díky čemu se ze zápasení začneme těšit,“ přidával.


Derek Brunson se tak svým komentářem o tom, jak je finančně za vodou, přidává k dalším UFC veteránům, jako jsou například Corey Anderson, Ryan Bader nebo Cris Cyborg. V PFL přitom debutoval teprve nedávno, stalo se tak 24. listopadu, když na body předčil Raye Coopera.  

Zajímavé je například i to, že takový talent, jako je Paddy Pimblett, se svým vstupem do UFC uváděl, že si finančně přihoršil. V Cage Warriors bral více než dvojnásobek platu, kterého se ovšem vzdal, aby si mohl udělat jméno. Od samotného začátku věděl, že mu UFC poskytne reklamu, ze které bude moct těžit. To se potvrdilo na masivním nárůstu sledujících na jeho sociálních sítích.​


Další články