Sleduj nás

Justin Gaethje v otevřené zpovědi: Léta tvrdých bojů mi nenávratně poškodila mozek, ale ještě se nevzdám

Justin Gaethje v otevřené zpovědi: Léta tvrdých bojů mi nenávratně poškodila mozek, ale ještě se nevzdámFOTO: UFC

Málokdo umí doručit takovou krvelačnou a násilnou show jako on, ale jak sám přiznává, bez následků se to také neobejde.

Justin Gaethje je jedním z divácky nejatraktivnějších zápasníků nejenom divize lehké váhy, ale i celé UFC soupisky. Za svou kariéru se pral s celou možnou špičkou a nikdy proti ní neměnil taktiku. Jeho kosti lámající kopy střídaly pojistky vypínající údery a penízky za nejlepší výkony večera na bankovním účtu jen přibývaly. Po posledním zápase s Maxem Hollowayem ovšem i sám Gaethje poznal, že je na čase zpomalit.

„Lidé se mě pořád ptají, proč své zápasy držím v postoji, když jsem vyučeným wrestlerem. Důvod je takový, že každému z nás jde o peníze, a já vím, že ten postoj mi zaručí podstatně větší výplatu,“ uvedl v rozhovoru pro TitleSportsNet.

„Když každý zápas dostanete bonus 50 tisíc dolarů (1,15 milionů korun), pak se to nasčítá a vy si najednou můžete plánovat budoucnost. A to je věc, o kterou jde každému z nás,“ vysvětlil, proč každý zápas bojuje do morku kosti a proč se do každého úderu opírá vší silou.

„Díky tomu, jak bojuju, jsem si vysloužil ty největší zápasy a stal jsem se nedílnou součástí celé historie UFC. Na zápasy pouhých wrestlerů rychle zapomenete, nebudete vědět, co se v nich dělo, ale ty mé si vždy vybavíte a kolikrát si je rádi pustít i znova. Takže v tomto ohledu nemám žádné výčitky,“ pravil.


„Co se ovšem stalo během posledního duelu, to už bylo i na mě moc (Justin prohrál s Maxem Hollowayem na KO v posledních vteřinách pátého kola). Maxe jsem strašně podcenil a on mi ukázal, že se na vrcholu nenachází jen tak náhodou. Přečetl si mou hru a můj pohyb. Myslím si, že jsem ho sám zasáhl dobrými údery a určitě dva týdny nemohl pořádně chodit, ale jinak té noci znal mé číslo,“ uváděl Gaethje.

„Po každém takovém boji cítím, že ztratím část sebe. Vím, že můj mozek na tom není jako dřív, když jsem s MMA začínal. Boj s Maxem mi vzal úplně nejvíc, což je také ten důvod, proč si nyní beru delší volno. Potřebuju aspoň šest měsíců bez veškerého tréninku, abych se z toho aspoň trochu vzpamatoval, než do toho nakročím znovu. Pak uvidíme, co ještě dokážu,“ dodal Gaethje, který svou prohrou s Hollowayem přišel o pozici titulového vyzývatele. Nová cesta na vrchol tak nebude snadná a možná ani jeho výkonnost již nebude taková. To však ještě zjistíme.


Další články